Samsung

Nadchodzi Samsung Galaxy Note 7 - oto co wiemy do tej pory

Konrad Kozłowski
Nadchodzi Samsung Galaxy Note 7 - oto co wiemy do tej pory
42

Choć w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku nie narzekaliśmy na brak ciekawych premier, to przed nami jeszcze co najmniej kilka interesujących prezentacji. O tym, czego można spodziewać się po nowym iPhone 7 pisaliśmy kilka dni temu, a tym razem podsumowaliśmy krążące po sieci informacje na temat najnowszej wersji phabletu Samsunga, czyli modelu Galaxy Note 7.

Note 7? A gdzie podziała się 6?

Pierwszym intrygującym faktem jest oczywiście nazwa urządzenia Samsunga, która została już oficjalnie potwierdzona. W związku z tegorocznymi premierami Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge Samsung postanowił wprowadzić nieco porządku w swoje portfolio i wyrównać numerację prezentowanych modeli. Ot cała wielka tajemnica.

Ekran

Zdecydowana większość przecieków na temat ekranu w nowym Galaxy Note 7 pozostaje zgodna. Przekątna wyświetlacza wyniesie 5,7 lub 5,8 cala przy rozdzielczości Quad HD i technologii Super AMOLED. Pojawiły się co prawda doniesienia o panelu 1080p, lecz taki obrót spraw jest mało prawdopodobny. Jeżeli spodziewacie się, że Koreańczycy zaskoczą nas w tym roku, to mam dla Was dobre wieści. Samsung Glaxy Note 7, wzorem modelu S7 Edge, posiadać zakrzywione krawędzie ekranu. Co ciekawe, do sprzedaży miałaby trafić tylko taka wersja urządzenia - czy wszyscy będą wtedy zadowoleni?

Konstrukcja

Według plotek wymiary urządzenia wyniosą: 153.5mm x 73.9mm x 7.9mm, co oznacza że urządzenie będzie bardzo zbliżone do swojego poprzednika, czyli Note 5. Wytrzymałość nowego phabletu ma określić standard IP68 (pyłoszczelny i wodoodporny), podobnie jak modele S7 i S7 Edge. Przedni panel, oprócz czytnika odcisku palca, ma także skrywać skaner tęczówki, analogicznie jak chociażby w Lumii 950. Wspomina o nim mnóstwo źródeł, lecz żadnych konkretów odnośnie działania skanera nie poznaliśmy. Galaxy Note 7 ma być dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i niebieskiej/granatowej. Nie wspomina się o wariancie złotym.

Nowy rysik i lepsza kamera

W obudowie znajdzie się naturalnie miejsce na rysik, który również ma doczekać się znaczących usprawnień. Zwiększenie prezycji oraz ulepszona obsługa Bluetooth LE są wymieniane najczęściej. Zmiany są też oczywiście spodziewane w kwestii aparatu. Tylny obiektyw ma posiadać 12 megapikseli, korzystać z rozwiązań Super OIS Plus oraz Dual Pixels i być wyposażony w laserowe ustawianie ostrości. Przedni aparat ma zaoferować 5 megapikseli. Mowa więc o zestawie bliźniaczo podobnym do kamer w S7/S7 Edge - czy to będa dokładnie te same matryce?

Specyfikacja i bateria

W zależności od regionu całe urządzenie napędzać będzie układ Qualcomm Snapdradgon bądź Exynos, który będzie uzupełniany aż 6 GB pamięci RAM. W jednym z przecieków wspomina się o układzie Snapdragon 823, który obsłuży aż do 8 GB RAM-u. Użytkownicy będą mogli wybrać pomiędzy edycjami z 64 GB i 128 wbudowanej pamięci. Mówi się o obecności slotu na karty pamięci, co zapewne ucieszy sporą część klientów.

Mało prawdopodobny wydaje się powrót wymienialnej baterii w nowym Note 7, zaś pojemność tej obecnej w phablecie Samsunga ma wynosić od 3600 mAh do 4200 mAh - przecieki nie są zgodne. Intrygująco brzmią natomiast zapowiedzi baterii dysponującej 4000 mAh w Note 7 Lite, który miałby "utracić" jedynie wysoką rozdzielczość wyświetlacza oraz moc obliczeniową względem większego brata. Bardzo możliwe jest wprowadzenie złącza USB C przez Samsunga, lecz nie jest jasne czy będzie ono wspierało nowszy standard USB 3.1, a to oznaczałoby szybsze ładowanie oraz możliwość przesyłania sygnału wideo.

Kiedy?

Samsung Galaxy Note 7 ma zadebiutować 2 sierpnia podczas konferencji Unpacked.

Źródło: Pocket-lint.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu