Samsung

„Premium” nie kończy się na wykonaniu i specyfikacji smartfonu. Samsung to rozumie

Tomasz Popielarczyk
41

Smartfonowa górna półka to na ogół urządzenia, których jakość wykonania nie budzi żadnych zastrzeżeń, a wnętrze kryje superwydajne podzespoły. To świetne aparaty, ekrany idealnie odwzorowujące barwy, a także innowacje software’owe. Aby się wyróżnić, potrzeba czegoś więcej. Czegoś takiego, jak Guard S7 Samsunga.

Kluczem do sukcesu na rynku mobilnym nie jest dziś już tylko wyprodukowanie świetnego smartfonu w dobrej cenie. Nawet firmy  „krzaki” potrafią dziś dość dobrze imitować flagowce. Potrzebna jest zatem wartość dodana – taka, która sprawi, że klient poczuje się wyjątkowo, jak posiadacz produktu wyjątkowego.

Wraz z premierą  Galaxy S7, koreańska firma ogłosiła start programu Guard S7. Jest to pakiet dodatkowych usług, które pozwalają użytkownikowi bez zmartwień cieszyć się zakupionym urządzeniem.

Do 11 sierpnia każdy, kto kupi Samsunga Galaxy S7 lub Galaxy S7 Edge może bezpłatnie przystąpić do programu. Wystarczy w tym celu wypełnić formularz na stronie producenta pod adresem  www.guardS7.samsung.pl oraz potwierdzić rejestrację za pomocą linka przesłanego na adres e-mail. Co otrzymujemy w zamian?

  • Przedłużona z 2 do 3 lat gwarancja, licząc od dnia zakupu smartfonu.
  • Ubezpieczenie PZU na wypadek uszkodzenia wyświetlacza ważne przez 12 miesięcy od następnego dnia po zakończeniu rejestracji. W ramach ubezpieczenia zapewniona jest jedna naprawa wraz z odbiorem i dostarczeniem naprawionego smartfonu pod wskazany przez adres.
  • Możliwość obniżenia ceny nowego produktu o około 1000 zł w 2017 roku w zamian za zostawienie dotychczas posiadanego smartfonu. Obniżkę będzie można przeznaczyć na dowolne urządzenie mobilne Samsung o wartości brutto nie niższej niż 2500 zł. Skorzystanie z odkupu będzie możliwe w okresie od marca do czerwca 2017 r. w wybranych punktach.
  • Łatwy dostęp do aplikacji zabezpieczającej zawartość (dane oraz aplikacje) urządzenia My Knox. Tworzy ona szyfrowaną przestrzeń w pamięci smartfonu, gdzie możemy przechowywać poufne informacje, a ponadto zabezpiecza też pocztę elektroniczną.

Korzyści są oczywiste. Interesujący jest ten ostatni element. Samsung już od dłuższego czasu stosuje zabezpieczenia w swoich smartfonach. Przez fanów modyfikacji są one uznawane za przeszkodę. Dla zwykłego użytkownika stanowią jednak podstawową ochronę przed kradzieżą danych.

KNOX pozwala na stworzenie odseparowanej przestrzeni do bezpiecznego przechowywania służbowych aplikacji i poczty e-mail, izolując je od danych w przestrzeni prywatnej. W rezultacie administratorzy IT mogą zdalnie ustawiać zabezpieczenia i zarządzać danymi, ale nie mają dostępu do prywatnych danych użytkownika. KNOX chroni przy tym dane na naszym urządzeniu w sposób kompleksowy - od warstwy sprzętowej po aplikacje – a przy tym jest zgodny z systemami MDM operatorów, dzięki czemu można go łatwo zintegrować z już istniejącą infrastrukturą.

Samsung za pomocą Guard S7 i Knox zapewnia klientowi, jak to lubią mówić ludzie z marketingu, wartość dodaną. Można to też traktować jako złożenie pewnej obietnicy – „Twój telefon będzie działał 3 lata, naprawimy go w razie stłuczenia, a jeśli zechcesz kupić nowy, zapewnimy ci atrakcyjne warunki wymiany”. Miejmy nadzieję, że z czasem w taki sam sposób swoich klientów będą traktowali wszyscy producenci.

-

Tekst powstał we współpracy z firmą Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileSamsungknoxSmartfony