Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Smartfony

W bieli i z ekranem 4K - pomysł Samsunga na nowe Note'y

AL
Albert Lewandowski
8

Samsung Galaxy Note 10 nie zadebiutuje szybko, ale do czasu jego premiery pojawi się jeszcze sporo wiadomości. W międzyczasie producent wprowadzi nowy wariant do sprzedaży.

Świąteczny Samsung Galaxy Note 9

W przeszłości seria Galaxy Note domyślnie pojawiała się w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Z czasem jednak trendy się zmieniły i biel odeszła nieco na bok, zostawiając miejsce innym, bardziej żywym i chętniej wybieranym barwom. Jednak Koreańczycy zamierzają przez Świętami Bożego Narodzenia wprowadzić do oferty biały wariant Note 9.

Oficjalnie ma on pojawić się 23 listopada. Warto jednak już w tym miejscu wspomnieć, że nie będzie on dostępny globalnie i na razie zakłada się jego dostępność wyłącznie w wybranych krajach, takich jak Chiny, Tajwan czy USA. Moim zdaniem taki model sprzedawałby się również u nas. Mimo wszystko takie rzadsze wersje kolorystyczne dobrze się sprzedają i na pewno znajdzie się liczne grono, które tęskni za mnogością białych telefonów.

Samsung Galaxy Note 10 z ekranem 4K?

Tegoroczny Note 9 nie wprowadził wielu zmian względem poprzednika, wyłączając z tego rysik z Bluetoothem. Na przyszły rok Koreańczycy szykują poważniejsze nowości i wszystko wskazuje na to, że nie ograniczą się do kosmetycznych modernizacji. Przede wszystkim pojawi się już potrójny aparat, prawdziwie bezramkowy ekran Super AMOLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych i do tego z mocniejszymi podzespołami.

Co ciekawsze, obecnie firma rozważa zastosowanie większego panelu o przekątnej nieco ponad 6,6 cala. Mimo to miałby on mieć mniejsze wymiary od poprzednika. Jednak mnie osobiście najbardziej zaskoczyła tu informacja o jego planowanej rozdzielczości. Mówi się obecnie o 4K!

Owszem, Sony w modelach Premium już to zaoferowało, ale w tamtych modelach obraz UHD był wyświetlany w jedynie określonych sytuacjach, podczas gdy tu moc obliczeniowa pozwoliłaby już na ciągłe pokazywanie wszystkiego w tak wysokim zagęszczeniu pikseli. Niewątpliwie pozwoliłoby to Koreańczykom wyróżnić się na rynku.

Co sądzicie o wyświetlaczach o tak wysokiej rozdzielczości w smartfonach?

źródło: Softpedia (1), (2)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: