Samsung

Odzyskuję wiarę w tańsze Samsungi. Samsung Galaxy M20 będzie świetny

Albert Lewandowski
Odzyskuję wiarę w tańsze Samsungi. Samsung Galaxy M20 będzie świetny
19

Dotychczas tańsze Samsungi należały do raczej mało interesujących. Na szczęście w 2019 roku Koreańczycy chcą wrócić do gry i Samsung Galaxy M20 będzie naprawdę ciekawym urządzeniem.

Uczniowie wyprzedzili mistrza

Przez ostatnie kilka lat mniejsze firmy nauczyły się słuchać klientów i oferować im dopasowane urządzenia, z kolei Samsung potrafił pozostawać głuchy na narzekania klientów, które odnosiły się do specyfikacji ich budżetowców czy też wyceny. Przynajmniej teraz sytuacja zmusiła Koreańczyków do ponownego przemyślenia swojej strategii.

Samsung Galaxy M20 zostanie już nawet wyposażony w ekran bezramkowy z niewielkim wcięciem u góry w kształcie kropli wody. Cieszy mnie, że to rozwiązanie będzie szybko popularyzowane i bez wątpienia na dobre zastąpi starszego prostokątnego notcha. Co ciekawsze, wyświetlacz nie będzie wykonany w technologii AMOLED, a IPS TFT LCD, co jest dosyć zaskakujące, ale najwyraźniej takie rozwiązanie będzie tańsze w produkcji.

Samsung Galaxy M20 - coś więcej niż tylko marka

Samsung Galaxy M20 zaoferuje przy tym również dużą baterię. Aż chce się powiedzieć, że wreszcie, bo dotychczas próżno było szukać wśród Galaxy modelu z fenomenalnym czasem pracy, ale na szczęście wreszcie się doczekaliśmy. Zważywszy na ich optymalizację można być spokojnym, że 5000 mAh przełoży się na spokojne dwa intensywne dni działania, ale mam nadzieję, że nikt nie zapomni tu o dodaniu technologii szybkiego ładowania.

Telefon ma zostać jeszcze wyposażony w ośmiordzeniowy układ Exynos 7870. Jego jedyną poważną wadą pozostaje jednordzeniowa grafika ARM Mali T830, która mocno ogranicza wydajność w grach, ale poza tym w połączeniu z 3 GB RAM powinien zapewnić satysfakcjonującą szybkość działania. Warto tu też wspomnieć o 32 GB pamięci wbudowanej, podwójnym aparacie 13 i 5 Mpix oraz Androidzie 8.1 Oreo na start. Moim zdaniem trochę słabo, że firma nie zdoła zapewnić tu 9.0. Sam sprzęt ma celować przede wszystkim w gusta użytkowników z krajów rozwijających się, ale można mieć nadzieję, że z racji na atrakcyjną cenę pojawi się także w Polsce.

źródło: Android Community

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu