Samsung

Nie tylko składanie, ale też wyginanie smartfonów. Nowy patent Samsunga pokazuje nowy segment urządzeń?

Kamil Świtalski
Nie tylko składanie, ale też wyginanie smartfonów. Nowy patent Samsunga pokazuje nowy segment urządzeń?
6

Dawno nie było tylu nowości w świecie smartfonów. Nowy patent Samsunga pokazuje urządzenie, które może zwiastować... kompletnie nowy segment urządzeń na rynku!

Po kilkudziesięciu nudnych miesiącach, nareszcie coś zaczyna się dziać w skostniałym rynku smartfonów. Patrząc jednak na zapowiedzi z ostatnich tygodni odnoszę wrażenie, że dziać się w najbliższym czasie będzie aż za dużo. Bo nie dość, że telefony będziemy składać i rozkładać, to dodatkowo mielibyśmy je jeszcze wyginać. Automatycznie więc tworzą się nowe segmenty urządzeń, które łączyć będą kilka ze znanych dotychczas gadżetów. Składaków trudno nie skojarzyć z tabletami, wyginane gadżety przywodzą na myśl smart opaski czy zegarki. Wygląda na to, że Samsung nie planuje odpuścić żadnej z kategorii.

Zobacz też: Samsung Galaxy F na pierwszym wideo robi duże wrażenie

Wyginany smartfon od Samsunga, który... założymy na nadgarstku?

7. marca opublikowany został patent Koreańskiego giganta, który pokazuje zupełnie nowe urządzenie. Wyginany telefon, który będzie można założyć na nadgarstek. Wykorzystana w nim technologia miałaby pozwolić na idealne wyprostowanie i korzystanie z niego jak z klasycznego telefonu, albo wygięcie, założenie na rękę i... korzystanie z niego w formie opaski, czy może raczej zegarka, który składa się w całości z ekranu. Na końcu urządzenia miałyby znaleźć się magnesy, które pozwoliłyby "zapiąć" urządzenie.

Zobacz też: Samsung Galaxy F - prawdziwe premium, do tego elastyczne

Przyznam szczerze, że na pierwszy rzut oka wygląda to dla mnie co najmniej dziwnie i abstrakcyjnie. Choć sam koncept wydaje się być ciekawy, to do samego patentu podchodzę ze sporą rezerwą. Bo nawet jeżeli z takich urządzeń będziemy korzystać, to prawdopodobnie nie wydarzy się to w najbliższym czasie. Zapowiada się intrygująco, ale tak długo, jak nie będzie to solidna, szeroka, bransoleta — wygoda takiego telefonu jest mocno dyskusyjna. Chyba że uda się połączyć wszystkie nowości i całość jeszcze... złożymy? ;-)

Źródło, grafiki

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu