Samsung

Samsunga Galaxy Fold 2 złożymy podwójnie. Rozłożony zaoferuje ekran niczym tablet?

Kamil Świtalski
Samsunga Galaxy Fold 2 złożymy podwójnie. Rozłożony zaoferuje ekran niczym tablet?
6

Wciąż czekamy na premierę pierwszego Samsunga Galaxy Fold, ale wcale nie przeszkadza to internetowi powoli ekscytować się tym, co Samsung zaoferuje w kolejnej generacji swoich składanych urządzeń.

Gadżeciarze wciąż zacierają rączki z myślą o premierze Samsung Galaxy Fold. Chociaż po ostatnich wpadkach z ekranami które w rękach recenzentów nie wytrzymały nawet dwóch dni koreański gigant zdecydował się opóźnić premierę. Dodatkowy czas chce wykorzystać na przyjrzenie się sprawie i wprowadzenie poprawek, które pomogą uniknąć afery na miarę tej z wybuchającymi egzemplarzami Galaxy Note 7. I chyba wszyscy śledzący historię firm technologicznych zdają sobie sprawę, że inżynierowie już teraz pracują nad kolejną generacją urządzeń, które jeszcze oficjalnie nie zawitały na rynku. Podobnie jest i tutaj — a jeżeli wierzyć wierzyć koreańskiemu serwisowi The Bell, jego kolejne wcielenie doczeka się jeszcze bardziej zaawansowanego mechanizmu.

Zobacz też: Galaxy Fold opóźniony. To dowód na to, że Samsung ma poważne problemy

Samsung Galaxy Fold 2 będzie składany... podwójnie?

Samsung Galaxy Fold który poznaliśmy posiada jeden zawias, pozwalający złożyć urządzenie na pół. Ale kolejny model miałby być jeszcze bardziej zaawansowany. Zaoferować miałby dwa zawiasy i podwójnie składany ekran, który po rozłożeniu będzie jeszcze jeszcze większy. Jak miałoby to wyglądać w praktyce można podejrzeć na poniższym renderze (autorstwa Lets Go Digital), który powstał w oparciu o patenty, które trafiły do sieci kilka tygodni temu.

To jednak nie jest jedyna wizja podwójnie składanego Galaxy Fold 2. Jeszcze w zeszłym roku plotkowało się o składanym urządzeniu na kształt litery S — co na swoich grafikach przedstawiła ekipa Mobielkopen:

Zobacz też: Ciekawi jak wygląda Samsung Galaxy Fold od środka? Są już pierwsze zdjęcia

Na tę chwilę, oczywiście, wszystkie one są wyłącznie w strefie domniemywań. Bazują na wyobrażeniach fanów, które podsycane są przez przecieki i wnioski patentowe, które to mniej lub bardziej regularnie pojawiają się w sieci. Ale też wierzę w to, że prędzej czy później zobaczymy takie urządzenia na rynku — skoro technologia będzie już na wyciągnięcie ręki, to spokojnie będzie można bawić się konwencją i próbować nowych rzeczy w temacie.

Obecnie jednak jestem dość mocno zmartwiony składakami. Jak już wspominałem — traktuję je w kategorii ciekawostek, ale jako miłośnik rynkowych nowości — bardzo chętnie sprawdzę je w akcji. Wygląda jednak na to, że przyda mi się jeszcze odrobina cierpliwości. Zgodnie z krzykami obserwatorów-sceptyków: technologia wydaje się jeszcze nie być tak dopracowaną, jak byśmy tego oczekiwali. A informacje o problemach z ekranami i odsuniętą premierą zapala lampkę ostrzegawczą i nagle te wszystkie żarty o tym, że pierwsi właściciele mieliby być testerami układają się w logiczną całość. Ale szacun dla Samsunga za to, że nie boi się przesunąć premiery... no, przynajmniej w niektórych regionach.

Zobacz tez: Samsung Galaxy Fold to jednak nieporozumienie? Ich ekrany „łamią” się po… jednym dniu?!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu