44

Galaxy Fold opóźniony. To dowód na to, że Samsung ma poważne problemy

Złamany ekran Samsung Galaxy Fold
Łamiące się ekrany w telefonie Samsung Galaxy Fold to nie wymysł kilku dziennikarzy, lecz poważny problem, któremu zaadresowany jest już konkretny proces naprawczy. Gigant, który miał już w swoim portfolio poważną wpadkę w postaci Note'a 7 postanowił nie ryzykować i opóźnił premierę przełomowej słuchawki na ważnym dla siebie rynku - w Chinach.

SamMobile donosi, że premiera telefonu Samsung Galaxy Fold została opóźniona w Chinach. Oficjalnym powodem tego stanu rzeczy ma być usterka, która dotarła do opinii publicznej w ostatnich dniach. Po krótkim okresie użytkowania przez testerów, Samsung Galaxy Fold miał cierpieć z powodu łamiących się, niefunkcjonujących ekranów. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że dla „składanej” konstrukcji to niesamowity problem. Zwłaszcza, że Fold kosztuje blisko 2 tysiące dolarów amerykańskich. Czy takie usterki powinny pojawiać się w telefonie, który niejako wyznacza półkę ultra-premium wśród smartfonów?

Imprezy związane z premierą telefonu Samsung Galaxy Fold w Chinach miały odbyć się w przyszły wtorek oraz środę – jednak zostały one przełożone. Nie wiadomo na razie jak ma się mieć w takim razie premiera w Stanach Zjednoczonych – pewne jest to, że Samsung bardzo mocno pracuje nad tym, aby odkryć przyczynę usterek w ekranach i wdrożyć odpowiedni plan naprawczy. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że zwykła aktualizacja oprogramowania tutaj nie pomoże – potrzeba jest mechaniczna ingerencja w sprzęt. Nie wiadomo jednak w tym momencie o jakim zakresie napraw mówimy.

Sytuacja wyjaśni się najpewniej w ciągu kilku dni, gdy Samsung podzieli się z nami swoim komentarzem w tej sprawie. Premiera Folda z pewnością się jednak odbędzie – gigant zwyczajnie chce uniknąć kolejnej potężnej wpadki wizerunkowej – Note 7 był naprawdę „trudnym” urządzeniem dla firmy.