Samsung

Samsung prezentuje Galaxy A8s. Pierwszy smartfon z ekranem Infinity-O

Piotr Kurek
Samsung prezentuje Galaxy A8s. Pierwszy smartfon z ekranem Infinity-O
7

Dziurawe ekrany to nowy sposób na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie przodu smartfona. Wygląda więc na to, ze kariera notcha dobiega końca. Samsung prezentuje nowy model wykorzystujący jeden z paneli zaprezentowanych w zeszłym miesiącu.

Koniec roku już za kilka tygodni. 2019 zapowiada się naprawdę interesująco — a to za sprawą nowego trendu, który zastąpi niesławne wcięcia w ekranach telefonów. Teraz moda przyszła na dziury — nierzucające się w oczy przestrzenie w przednim panelu, z osadzonym w niej obiektywem aparatu fotograficznego. Samsung zapowiedział właśnie swojego smartfona wykorzystującego autorski wyświetlacz o nazwie Infinity-O. Seria Infinity wykorzystuje różne wcięcia i modyfikacje pozwalające na zwiększenie obszaru roboczego. Wśród jej przedstawicieli znajdziemy między innymi giętki panel, który trafi do odbiorców już w przyszłym roku. Galaxy A8s ma być pierwszym przedstawicielem firmy Samsung z dziurą w ekranie.

Zobacz też: Samsung i Google pracują wspólnie nad składanymi ekranami

6,4-calowy ekran z rozdzielczością 2340 x 1080 pikseli z mierzącym 6,7 mm, okrągłym wycięciem na aparat, to nie wszystko. Nowy smartfon oparty będzie na układzie Snapdragon 710, skierowanym głównie dla urządzeń ze średniej półki. Do tego 6 lub 8 GB pamięci RAM i do 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 512 GB, dzięki karcie microSD. Galaxy A8s na tylnej obudowie posiada czytnik linii papilarnych oraz 3 obiektywy — 24 MP, 10 MP i 5 MP. Z przodu zamontowano aparat 24 MP. Samsung Galaxy A8s zadebiutuje w Chinach już za kilkanaście dni. Na chwilę obecną nie wiemy, czy koreański producent zamierza wypuścić tego smartfona na inne rynki. 

Zobacz też: Na takiego średniaka powiedziałbym „Wow, chcę go mieć!”

A jak wygląda sprawa z cenami Galaxy A8s? Samsung nabiera wody w usta i obiecuje, że już 21 grudnia, kiedy telefon zadebiutuje na chińskim rynku, poznamy więcej szczegółów na jej temat. Już teraz wiemy całkiem dużo, jednak w tym przypadku najważniejsza jest cena. A8s swoimi podzespołami celuje w średnią półkę, jednak jego ostateczna cena może od niej zdecydowanie odbiegać.

Źródło: The Verge i Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu