Samsung

Samsung Galaxy A8 zapowiada się wspaniale. Oby tylko nie powariowano z ceną [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung Galaxy A8 zapowiada się wspaniale. Oby tylko nie powariowano z ceną [prasówka]
10

Samsung od jakiegoś czasu realizuje odmienną strategię, jeśli chodzi o swoje portfolio. Plastikowe mydelniczki zastąpiono bardziej solidnymi konstrukcjami, TouchWiz odchudzono, a specyfikacje dostosowano do dzisiejszych realiów. Galaxy A8 doskonale potwierdza tę tezę. Galaxy A8 Galaxy A8 to ż...

Samsung od jakiegoś czasu realizuje odmienną strategię, jeśli chodzi o swoje portfolio. Plastikowe mydelniczki zastąpiono bardziej solidnymi konstrukcjami, TouchWiz odchudzono, a specyfikacje dostosowano do dzisiejszych realiów. Galaxy A8 doskonale potwierdza tę tezę.

Galaxy A8

Galaxy A8 to żaden flagowiec - wszystko wskazuje raczej na średnią półkę cenową. Jeżeli w istocie tak będzie i Samsung nie powariuje z ceną, to zanosi się na hit. Smartfon (phablet?) mierzy 158 x 76,77 x 5,94 mm i posiada 5,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD. Wewnątrz umieszczono Snapdragona 615 z ośmioma rdzeniami,  2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej (+ slot na MicroSD). Specyfikację dopełnia aparat 16 Mpix oraz bateria 3050 mAh. Urządzenie ma posiadać również czytnik linii papilarnych. Mam szczerą nadzieję, że to wszystko będzie szło z ceną maksymalnie 1,5-1,7 tys. złotych.

Aktualizacja: Pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące ceny. Podobno miałaby ona zostać ustalona na 439 euro. To w przeliczeniu jakieś 2 tys. złotych. Niestety, ale w tej cenie znajdziemy kilka ciekawszych propozycji. Mało tego, za kilka stówek więcej mamy LG G4. Mój entuzjazm wyparował.

OnePlus z 4 GB RAM

Ujawniono kolejne informacje na temat OnePlus 2. Okazuje się, że smartfon będzie dysponował 4 GB pamięci RAM. Przy czym będą to kości produkowane w najnowszej technologii LPDDR4. Takie same zastosowano m.in. w Galaxy S6. Zanosi się na mocne uderzenie.

Chmura Amazon z własną aplikacją mobilną

Amazon od dawna chce rywalizować z Dropboksem, Google Drive i innymi usługami tego typu. Zaprezentował właśnie aplikację mobilną dla iOS i Androida, która ma służyć konsumentom. Cloud Drive posiada standardowe funkcje i niczym nie ustępuje pod tym względem konkurencji. Za 12 dolarów rocznie dostajemy nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia, a za 60 - całkowicie nielimitowaną chmurę. Wydaje się to całkiem fajną opcją .

Google Maps z pełnoekranowym UI

Najnowsza, oznaczona numerkiem 9.11 wersja Google Maps wprowadza długo oczekiwane zmiany w interfejsie. Aplikacja wreszcie potrafi działać w trybie pełnoekranowym. Zadbano o to, aby przestrzeń, na której są wyświetlane mapy, była jak największa. Poza tym pojawił się szereg innych, drobnych usprawnień w wyglądzie poszczególnych ekranów. Plik APK znajdziecie na AndroidPolice.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu