Samsung

Robi się coraz goręcej wokół Samsunga Galaxy A8

Jakub Szczęsny
Robi się coraz goręcej wokół Samsunga Galaxy A8
7

Już wcześniej pisaliśmy dla Was o Samsungu Galaxy A8 - teraz wiemy o nim nieco więcej. Portal GSMArena dotarł do informacji, które mają przedstawiać ten jeszcze niezapowiedziany telefon. Telefon będzie nie tylko potężny, ale także i duży oraz... najcieńszy w portfolio tego producenta. Front urzą...

Już wcześniej pisaliśmy dla Was o Samsungu Galaxy A8 - teraz wiemy o nim nieco więcej. Portal GSMArena dotarł do informacji, które mają przedstawiać ten jeszcze niezapowiedziany telefon. Telefon będzie nie tylko potężny, ale także i duży oraz... najcieńszy w portfolio tego producenta.

Front urządzenia ma pokryć ekran o przekątnej 5,7 cala. Co więcej, Samsung postanowił wprowadzić do swojej oferty najcieńsze urządzenie dotąd - w najgrubszym punkcie będzie sobie mierzyć jedynie 5,9 mm. Okazało się to możliwe dzięki zastosowaniu sensora ISOCELL LSI3P3, w którym Samsung zdecydował się zmniejszyć wielkość pojedynczego piksela do 1.0 µm. To przełożyło się na 23% mniejszy rozmiar komponentu - możliwe jest umieszczenie go w tak cienkim urządzeniu, gdyż mierzy on sobie jedynie 5 mm.

Smartfon ma zostać wyposażony także w czytnik linii papilarnych, a ponadto - za jego wydajność będzie odpowiadać Snapdragon 615 wespół z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej.

W kontekście tego telefonu bardzo niepokoi mnie jego budowa. To, jak cienki jest telefon uwarunkuje zauważalnie gorszy czas pracy urządzenia na baterii. Jak już kiedyś wspomniałem - blogerzy, dziennikarze "mogą sobie mówić" o tym, że są niezadowoleni z baterii w smartfonach. Natomiast grupy fokusowe wypowiadające się dla producentów i tak powiedzą swoje - telefon ma być ładny, kolorowy i cieniutki, żeby mieścił się do torebki. Smartfony już dawno wyszły z kręgu urządzeń, które przeznaczone są tylko dla gadżeciarzy. Skoro technologia ma być dla wszystkich, powinna zadowolić jak największą liczbę osób. A wszyscy ci, którzy narzekają na baterie i mają w poważaniu to, czy smartfon mieści się w torebce - są w mniejszości.

Grafika: 1, 2 ,3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSmartfonSamsung Galaxy