Apple

Hej Samsung! Czas na wasz ruch. Apple już go zrobiło

Grzegorz Marczak
Hej Samsung! Czas na wasz ruch. Apple już go zrobiło
3

Kilka dni temu w gorzkich słowach opisałem sytuację z Apple Pay i Samsung Pay - systemami płatniczymi, które nadaj działają w Rosji. Przez tych klika dni coś się jednak zmieniło.

Wczoraj na Twitterze Wicepremier Ukrainy poinformował o tym, że system płatności od Apple Pay przestanie całkowicie działać na terenie Rosji. Oznacza to, że zostanie wstrzymana obsługa kart pochodzących z Rosyjskiego systemu Mir. Wcześniej Apple zablokowało możliwość dodawania kolejnych kart z Mir do Apple Pay, dodane wcześniej karty jednak działały. Teraz możliwość ta również została zablokowana.

Oznacza to, że system Apple Pay został całkowicie zablokowany dla użytkowników z Rosji.

Dziś sprawdziłem czy Rosjanie szukają hasła Apple Pay co potwierdzałoby wcześniejsze doniesienia. Na 6 miejscu znalazłem pierwszą informację na ten temat zablokowania kart z systemu Mir przez Apple. Widać więc, że Rosjanie zaczęli interesować się tym tematem.

Czas na ruch ze strony Samsunga

Samsung niestety nadal wspiera karty Mir swoim rozwiązaniem Samsung Pay. Wierzę jednak, że to też jest sytuacja przejściowa dopóki korporacja nie podejmie ostatecznej decyzji o wycofaniu się z rynku rosyjskiego ze swoją usługą. W sytuacji w której wycofało się Apple Samsung jest chyba ostatnią zagraniczną mobilną usługą płatniczą. Przypomnę, że Visa i Master Card działają w Rosji już tylko lokalnie. Oznacza to, że karty wydawane przez te firmy na terytorium Rosji nie będą działać poza granicami kraju. Ponadto karty tych systemów wydawane przez zagraniczne instytucje finansowe nie będą obsługiwane w Rosji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu