Ciekawostki technologiczne

Samsung pozwoli ci pobrać Androida na iPhone'a. Wystarczy kilka kliknięć

KR
Krzysztof Rojek
44

Samsung chce przyciągnąć do siebie użytkowników iPhone'ów. Aby to zrobić, udostępnia aplikacja, która pozwala na chwilę zmienić wygląd iOS na ten znany z telefonów z Androidem z nakładką OneUI.

Jeżeli ktoś posiada iPhone'a i nie jest związany z branżą nowych technologii, prawdopodobnie długo nie miał styczności z systemem Android. W końcu iPhone'y słyną z tego, że ich użytkownicy zmieniają telefony rzadziej, gdyż po prostu nie mają potrzeby tego robić, głównie przez to, że Apple długo dba o wypuszczone na rynek sprzęty. Dlatego też zapewne istnieje grupa osób, które zastanawiają się, jak wygląda i jak działa współcześnie Android. Być może niektórzy z nich wypróbowaliby nawet Androida, gdyby tylko dało się go np. zainstalować na iPhone'ie. Jak duża jest ta grupa - nie wiadomo, ale widać wystarczająco duża, by Samsung zdecydował się spróbować ich skusić, pozwalając właśnie na sprawdzenie, jak wyglądałby Android zainstalowany na urządzeniu od Apple.

iTest, czyli jak pobrać Androida na smartfon od Apple

iTest to aplikacja webowa dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone'ów pod tym adresem. iTest to aplikacja webowa, którą trzeba zainstalować na pulpicie swojego smartfona. Po kliknięciu w ikonkę telefon zupełnie zmieni wygląd UI, przechodząc z tego znanego z iOS na najnowszą wersję Androida, oczywiście z nakładką OneUI od Samsunga.

Oczywiście - nie działają w tym wypadku wszystkie funkcje, ale z poziomu iTest można m.in. otworzyć ustawienia, galerię, aplikację wiadomości (oczywiście program nie ma dostępu do naszych zdjęć i  konwersacji) czy też nawet zmienić wygląd "Androida" poprzez pobranie motywu ze sklepu Samsunga.

Jestem ciekawy, czy pomysł Samsunga wypali i ktoś rzeczywiście skusi się na przejście na Androida po tym, jak zobaczy, jak obecnie wygląda ten system (bądź może bardziej - jak wygląda nakładka OneUI 3.0).

Nawet jeżeli nie macie takiego zamiaru, warto trochę pobawić się iTest, ponieważ Samsung podobno ukrył w programie kilka ciekawych easter eggów. Tutaj też warto zadać pytanie samym zainteresowanym, czyli użytkownikom smartfonów Apple - czy po zainstalowaniu aplikacji Samsunga naszła was chęć na zmianę urządzenia na telefon koreańskiego producenta?

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu