Polska

Uczniowie zaprojektują Rzeszów przyszłości. W Minecrafcie

Jakub Szczęsny
Uczniowie zaprojektują Rzeszów przyszłości. W Minecrafcie
1

Minecraft wbrew pozorom nie jest tylko grą o układaniu klocków - w odpowiednich rękach może być potężnym narzędziem edukacyjnym, w którym możliwe jest programowanie czasami imponujących mechanizmów. Ten aspekt tytułu Mojang wykorzystają wkrótce rzeszowscy uczniowie, którzy będą projektować miasto przyszłości właśnie w tej grze.

Urząd Miasta Rzeszowa we współpracy z Microsoftem, szkołą programowania MindCloud oraz DELL realizuje wydarzenie połączone z konkursem dla uczniów rzeszowskich szkół. Od września 2019 roku w szkołach podstawowych stolicy Podkarpacia odbędą się zajęcia pozalekcyjne, w trakcie których dzieci poznają tajniki programowania w popularnej grze. Wszystko to odbędzie się w oparciu o specjalną odsłonę gry: Minecraft: Education Edition, przeznaczoną do zastosowań szkolnych.

Przeprowadziliśmy szkolenia dla kilkudziesięciu informatyków z naszych szkół podstawowych. Na warsztatach pokazywaliśmy jak przy pomocy gry uczyć dzieci programowania. To kluczowa umiejętność w nowoczesnym świecie, jest trudna do opanowania więc trzeba nauczać jej w atrakcyjny dla ucznia sposób

Justyna Pytko, MindCloud

17 czerwca w Urzędzie Miasta Rzeszowa odbędzie się seria warsztatów, w trakcie których uczniowie będą mogli zapoznać się z tytułem oraz proponować własne rozwiązania z kręgu Smart City. Rzeszów jest dosyć specyficznym miastem jeżeli chodzi o inteligentne rozwiązania działające z korzyścią dla mieszkańców - klimatyzowane / ogrzewane przystanki to jeden z opisywanych na AW pomysłów, które pasują do wizerunku "Miasta Innowacji". Uczniowie w trakcie warsztatów skorzystają z mapy opartej na rzeszowskiej starówce - to właśnie na niej mają być realizowane pomysły uczniów.

Zgłoszenia na warsztaty odbywają się przez stronę Minecraft.erzeszow.pl od dziś do 10 czerwca 2019, godz. 12:00. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma darmową licencję Minecraft: Education Edition oraz inne upominki od organizatorów oraz partnerów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu