Polska

Nowa inicjatywa dla osób chcących zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy

Piotr Kurek
Nowa inicjatywa dla osób chcących zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy
9

Gigant społecznościowy uruchamia w Polsce platformę dającą dostęp do kursach online pozwalających na zdobycie i rozwój umiejętności na rynku cyfrowym i ułatwiających poszukiwanie pracy.

Facebook pomaga w rozwoju to platforma, która w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała w zeszłym roku i do tej pory cieszy się sporą popularnością. W tym miesiącu startuje w Polsce wraz ze wsparciem Pracuj.pl, Harvard Business Review Polska oraz Mamo Pracuj. Usługa ma pomóc Polakom w nabywaniu umiejętności cyfrowych i pozyskiwaniu informacji na temat efektywnego poruszania się po rynku pracy. Jest to możliwe dzięki łatwemu dostępowi do kursów online z zakresu marketingu cyfrowego, bezpieczeństwa w sieci, czy analizy danych. Znajdują się tam także praktyczne porady na temat skutecznego planowania kariery.

Według danych Komisji Europejskiej Polska znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w UE pod względem podstawowych kompetencji cyfrowych obywateli. Z drugiej strony na portalu Pracuj.pl oferty pracy w zawodach wymagających tych umiejętności należą do najbardziej popularnych. Ten stan rzeczy pogłębia tzw. lukę kompetencyjną. Dlatego powstawanie w Polsce takich inicjatyw, jak Facebook Pomaga w Rozwoju, jest bardzo ważne. Sami angażujemy się w Polsce m.in. w rozwój szkoły IT Coders Lab czy wspieranie innych obiecujących startupów z branży EduTech.

—  mówi Elżbieta Flasińska, Senior B2C Marketing Manager w Grupie Pracuj.

W chwili obecnej na platformie Facebook pomaga w rozwoju znaleźć można zaledwie cztery kursy, jednak w najbliższej przyszłości ma ich się pojawiać coraz więcej. Już teraz możecie sprawdzić podstawy marketingu cyfrowego, dowiedzieć się jakie korzyści dla biznesu płyną z mediów społecznościowych, jak tworzyć i zarządzać treściami, jak analizować informacje, czy jak zrozumieć kodowanie. Nowe rozwiązania Facebooka pomogą także w napisaniu dobrego CV, przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej, czy pracy w zespole. Nie jest tego zbyt wiele, ale to dopiero początek. Na platformie znajdują się także informacje na temat konkretnych stanowisk, czy pracy na powiązanych pozycjach. To także z poziomu tych zasobów możemy przejść do portalu Pracuj.pl i wyszukać konkretne oferty zatrudnienia.

Źródło: informacje prasowe

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu