Android

Alternatywa dla Microsoft Office? To może być dobry moment na zainteresowanie się WPS Office

Konrad Kozłowski
Alternatywa dla Microsoft Office?  To może być dobry moment na zainteresowanie się WPS Office
75

Pamiętacie Kingsoft Office? Niezależnie od odpowiedzi mam dla Was złą i dobrą wiadomość zarazem. Zła, ponieważ marka Kingsoft Office już nie istnieje, zaś dobra ponieważ od niedawna stał się WPS Office'm, który działa na niemal każdej platformie i już doczekał się ponad 250 milionów użytkowników na...

Pamiętacie Kingsoft Office? Niezależnie od odpowiedzi mam dla Was złą i dobrą wiadomość zarazem. Zła, ponieważ marka Kingsoft Office już nie istnieje, zaś dobra ponieważ od niedawna stał się WPS Office'm, który działa na niemal każdej platformie i już doczekał się ponad 250 milionów użytkowników na jednej z platform.

Odświeżenie Kingsoft Office, nowa marka i ponad 100 nowych funkcjonalności - tak podsumować można ostatnie wydarzenia związane z jednym z konkurentów produktu Microsoftu. Choć sam na co dzień korzystam właśnie z aplikacji Word czy Excel, to cały czas staram się śledzić co dzieje się u rywali, między innymi iWorka czy LibreOffice. Kingsoft Office, dziś dostępny jako WPS Office, zainstalujemy na urządzeniach z systemami Windows oraz Linux, a także na mobilnych gadżetach z iOS-em oraz Androidem.

Wizualnie aplikacje prezentują się naprawdę ciekawie, dlatego postanowiłem, że w ciagu najbliższych dni przekonam się jak sprawdzą się one w praktyce. Czy 210 milionów użytkowników Androida i 250 milionów użytkowników Windowsa mogłoby się mylić? Oczywiście sugerowanie się statystykami i/lub interfejsem nie jest najlepszym sposobem na wybranie narzędzia do pracy, przecież należy samemu przekonać się czy produkt spełni nasze oczekiwania. Ale jeśli jego pobranie i instalacja nie będzie nas nic kosztować, to dlaczego by nie spróbować?

Poniżej znajdziecie linki do każdej z wersji WPS Office, ostrzegam jednak, że pakiet nie obsługuje jeszcze w pełni języka polskiego, co prawdopodbnie jest najistotniejszym z powodów, dlaczego te aplikacje nie są u nas zbyt popularne.

WPS Office dla:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu