Android

Alternatywa dla Microsoft Office? To może być dobry moment na zainteresowanie się WPS Office

Konrad Kozłowski
75

Pamiętacie Kingsoft Office? Niezależnie od odpowiedzi mam dla Was złą i dobrą wiadomość zarazem. Zła, ponieważ marka Kingsoft Office już nie istnieje, zaś dobra ponieważ od niedawna stał się WPS Office'm, który działa na niemal każdej platformie i już doczekał się ponad 250 milionów użytkowników na...

Pamiętacie Kingsoft Office? Niezależnie od odpowiedzi mam dla Was złą i dobrą wiadomość zarazem. Zła, ponieważ marka Kingsoft Office już nie istnieje, zaś dobra ponieważ od niedawna stał się WPS Office'm, który działa na niemal każdej platformie i już doczekał się ponad 250 milionów użytkowników na jednej z platform.

Odświeżenie Kingsoft Office, nowa marka i ponad 100 nowych funkcjonalności - tak podsumować można ostatnie wydarzenia związane z jednym z konkurentów produktu Microsoftu. Choć sam na co dzień korzystam właśnie z aplikacji Word czy Excel, to cały czas staram się śledzić co dzieje się u rywali, między innymi iWorka czy LibreOffice. Kingsoft Office, dziś dostępny jako WPS Office, zainstalujemy na urządzeniach z systemami Windows oraz Linux, a także na mobilnych gadżetach z iOS-em oraz Androidem.

Wizualnie aplikacje prezentują się naprawdę ciekawie, dlatego postanowiłem, że w ciagu najbliższych dni przekonam się jak sprawdzą się one w praktyce. Czy 210 milionów użytkowników Androida i 250 milionów użytkowników Windowsa mogłoby się mylić? Oczywiście sugerowanie się statystykami i/lub interfejsem nie jest najlepszym sposobem na wybranie narzędzia do pracy, przecież należy samemu przekonać się czy produkt spełni nasze oczekiwania. Ale jeśli jego pobranie i instalacja nie będzie nas nic kosztować, to dlaczego by nie spróbować?

Poniżej znajdziecie linki do każdej z wersji WPS Office, ostrzegam jednak, że pakiet nie obsługuje jeszcze w pełni języka polskiego, co prawdopodbnie jest najistotniejszym z powodów, dlaczego te aplikacje nie są u nas zbyt popularne.

WPS Office dla:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu