Świat

Adobe pokazało, że nowy Flash działa dobrze z Android

Grzegorz Marczak
Adobe pokazało, że nowy Flash działa dobrze z Android
14

Wszyscy wiemy, że Jobs wraz z Apple kompletnie obraził się na technologie Flash twierdząc, że jest ona nie gotowa na małe przenośne urządzenia. Po części można zgodzić się z Jobsem widzą jak Mac OS nie radzi sobie z Flashem (pytanie kogo to wina?). Szkoda tylko, że Apple po raz kolejny decyduje za u...

Wszyscy wiemy, że Jobs wraz z Apple kompletnie obraził się na technologie Flash twierdząc, że jest ona nie gotowa na małe przenośne urządzenia. Po części można zgodzić się z Jobsem widzą jak Mac OS nie radzi sobie z Flashem (pytanie kogo to wina?). Szkoda tylko, że Apple po raz kolejny decyduje za użytkownika co jest dobre a co złe dla jego telefonu. Adobe robi więc wszystko aby pokazać, że Apple się myli i tak naprawdę problem nie leży w technologii ale w niechęci do Adobe oraz pewnie strategii biznesowej Apple.

Adobe pokazało demo działającego Flash w wersji 10.1 na telefonie Nexus One działającego z Android 2.1. Poniżej znajdziecie materiał video z tego pokazu - trzeba przyznać, że flash w Nexusie wygląda bardzo dobrze, można powiedzieć bardzo naturalnie. Szczególnie dobrzy wygląda przejście z małego odtwarzacza video umieszczonego na stronie BBC do odtwarzania filmu na pełnym ekranie.Kiedy więc zobaczymy pełnego flasha na Android? Z zapowiedzi wynika, że flash będzie częścią nadchodzącego dużego upgradu dla Androida 2.1 - ma to się wydarzyć jeszcze w tej połowie roku. Natychmiast też nasuwa się pytanie co z pozostałymi wersjami bo jak wiemy 2.1 to tylko niewielki procent tego co Google wypuściło na rynek. Mam nadzieję, ze zapowiedzi o wyrównaniu wersji będą prawdzie i wkrótce wszyscy będziemy mogli przetestować mobilny flash.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleflashadobeAndroid