VOD

Ruszają prace nad Diuną cz. 3. Co wiemy o projekcie?

Kamil Świtalski
Ruszają prace nad Diuną cz. 3. Co wiemy o projekcie?
1

Trzecia część filmowej "Diuny" według wielu była tylko kwestią czasu. I faktycznie - tak właśnie jest. Prace nad projektem miały już ruszyć, co o nich wiemy?

Obie części Diuny od Denisa Villeneuve okazały się kasowym hitem. Krytycy oraz widzowie zakochali się w jego ekranizacji kultowej powieści — i trudno się dziwić. Widać tam prawdziwie wysoki budżet i dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Od obrazów, przez oprawie dźwiękowej, na kunszcie aktorów kończąc.

Polecamy na Geekweek: Disney+ i koniec współdzielenia kont. Podano dwa kluczowe terminy

Wielu zastanawiało się co z kolejnymi filmowymi odsłonami tej opowieści. Biorąc pod uwagę jak wielkim sukcesem okazały się dwa dotychczasowe filmy można było zakładać, że to tylko kwestia czasu. I faktycznie. Serwis Variety poinformował, że prace nad trzecią częścią historii mają już powoli ruszać. Zresztą sam Villeneuve jakiś czas temu przyznał, że już coś w temacie zaczął działać w kwestii pisania dalszej opowieści.

Diuna cz. 3 faktycznie powstanie. Kiedy premiera?

Niestety, sam fakt iż wiemy że prace nad filmem gdzieś powoli się toczą nie oznacza, że twórcy dzielą się z widzami jakimikolwiek szczegółami. I na tę chwilę nikt nie wie, kiedy możemy spodziewać się premiery. Wiadomo jednak, że Villeneuve ma także pracować nad innym projektem. Adaptacją książki Annie Jacobsen zatytułowanej "Nuclear War: A Scenario". Dobra wiadomość dla miłośników "Diuny" jest jednak taka, że to właśnie ten projekt miałby mieć pierwszeństwo — i zadebiutować przed ekranizacją powieści Jacobsen.

Ale nawet jeżeli prace ruszą z kopyta, to prawdopodobnie i tak nie zobaczymy w kinach trzeciej części Diuny wcześniej, niż w 2026 roku. Dlatego też

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu