Motoryzacja

Rusza TurboRebels - takiego serwisu o motoryzacji w Polsce nie było

Grzegorz Marczak
Rusza TurboRebels - takiego serwisu o motoryzacji w Polsce nie było
17

Startujący dzisiaj TurboRebels to platforma dla fanów motoryzacji i sportów motorowych, ale też olbrzymia baza informacji z wynikami wyścigów, wynikami poszczególnych zawodników, kalendarzem planowanych wydarzeń itd.

Rozmach, z jakim zrobione jest TurboRebels, jest aż przytłaczający. Ma to być centralne miejsce dla fanów sportów motorowych. Nie wiem czy wiecie ale w Polsce mamy aż 20 tysięcy kierowców sportowych. Oni także mają swoje miejsce w TurboRebels, gdzie prowadzone są ich profile z ich wynikami. Każdego można śledzić indywidualnie.

Dlaczego powstał taki serwis? Przytoczę tutaj fragment z informacji prasowej: "W Polsce odbywa się ponad 2500 różnej wielkości imprez motoryzacyjnych rocznie. Rozgrywanych jest ponad 200 cykli motoryzacyjnych zawodów sportowych, w których startuje ponad 20 000 zawodników. Historia polskiego motorsportu to kilkadziesiąt lat triumfów. W różnych dziedzinach. A zdjęcia polskich fotografów motoryzacyjnych często reprezentują światowy poziom i zapierają dech w piersiach".

Turborebels to też baza kapitalnych zdjęć z wyścigów:

Co na dziś oferuje serwis? Lista jest dość długa, w serwisie znajdziemy m.in.: profile (prywatne, zawodnicze i typu fanpage), tablicę aktywności, na którą spływają informacje, które nas interesują. Jest też platforma blogowa, kalendarz wydarzeń motoryzacyjnych ze wszystkim szczegółami odnośnie każdego wyścigu. Zbudowano również bazę aktualnych wyników sportów motorowych (ponad 200 cykli) oraz bazę wyników archiwalnych z 10 000 imprez sportowych (od kartingu po rajdy). Galeria zdjęć i filmów to ponad 20 000 historycznych zdjęć tworzących obraz polskiej motoryzacji.

Wszystkie powyżej opisane rzeczy dostępne są zarówno przez stronę WWW, jak i przez aplikacje na iOS oraz Androida.

Twórcy TurboRebels uniknęli też błędu, który popełnia wiele startujących serwisów, czyli braku treści. Już na start w TurboRebels dostajemy bazę przeszło 10 tysięcy wydarzeń, kalendarz z 2500 wydarzeń na rok 2017, profile z wynikami ponad 35 tysięcy zawodników sportów motorowych, wyniki ponad 1500 cykli (sezonów) zawodów sportowych. I na koniec coś co przyciągnęło moją uwagę najbardziej, czyli 20 tysięcy archiwalnych zdjęć polskiego motorsportu (zaczynając od lat .70)

Wszystkim fanom motoryzacji mogę śmiało polecić TurboRebels. Jedyna rzecz na dziś, do której mogę się przyczepić to układ informacji, na początku trochę przytłaczający i dezorientujący - to nie jest klasyczny portal z tekstami o motoryzacji i do tego trzeba się przyzwyczaić. Natomiast rozmach z jakim autorzy serwisu podeszli do tematu jest naprawdę godny uznania. Mam nadzieję, że znajdą też model biznesowy, aby utrzymać to całe przedsięwzięcie w ruchu.

Disclaimer: TurboRebels od strony technicznej tworzony był przez Autentika czyli min. Michała Samojlika, którego dobrze znam i z którym razem prowadzimy Antygrupę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu