Mobile

Rusza przedsprzedaż LG G5. Ile zapłacimy za pierwszego modularnego smartfona na rynku? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Rusza przedsprzedaż LG G5. Ile zapłacimy za pierwszego modularnego smartfona na rynku? [prasówka]
2

Topowe modele LG w ubiegłych latach zaczynały od zauważalnie niższego pułapu cenowego od konkurencji. LG G5 zrywa z tą tradycją.

LG G5 w przedsprzedaży

LG G5 pojawił się już w ofercie sklepu Sferis w dwóch wariantach kolorystycznych: szarym oraz złotym. Cenę smartfona w przedsprzedaży ustalono na 2899 złotych. Zamawiający przed premierą mogą liczyć na specjalny prezent w postaci słuchawek Bang&Olufsen B&O H3 (wartość ok. 800 zł). Wysyłka ma ruszyć 4 lub 5 kwietnia.

Koniec wsparcia dla Spotify na Windowsa Phone

Windows Phone ma problemy z aplikacjami, a sytuacja zamiast się poprawiać, pogarsza. Mobilny klient Spotify nie doczeka się już więcej aktualizacji. Ostatnia wersja wydana w lutym 2015 roku (sic!) jest ostatnią, jaka trafiła do sklepu Windows Store. Developer nie będzie dalej jej rozwijał ani dodawał nowych funkcji, bo jest to nie0płacalne. Zamiast tego ma skupić się na znacznie popularniejszych wersjach na Androida i iOS. Nie wiadomo też kiedy i czy w ogóle powstanie Spotify dla Windowsa 10.

Uzyskaliśmy komentarz w tej sprawie od biura prasowego Spotify. Zamieszczamy go poniżej:

Naszym głównym celem w Spotify jest zapewnienie jak najlepszych doświadczeń słuchania muzyki na rynku, na wszystkich platformach. Aby wyjaśnić nieścisłości dotyczące Windows Phone, które pojawiły się w ostatnim czasie – będziemy nadal wspierać Windows Phone 8.1. Co więcej, w naszej najnowszej aktualizacji 5.2, która będzie dostępna od dzisiaj, ulepszyliśmy nasze wsparcie dla systemu Windows 10.

GeForce 940MX, 930MX i 920MX

Nvidia po cichu wprowadza do swojej oferty trzy nowe mobilne układy GPU. Każdy z nich wyposażono w rdzeń GM108 oraz 64-bitowy interfejs. Dla każdego modelu mamy dwa warianty: z pamięcią DDR3 oraz GDDR5. GF 920 MX posiada 256 rdzeni CUDA, a pozostałe modele - 384 rdzenie. Częstotliwość waha się od 965 MHz (920MX) do 1176 MHZ (940MX). Powyżej wykres z Notebookcheck prezentujący wydajnosć układów

Kindle Paperwhite III najtańszy w historii

 

Amazon wystartował z fantastyczną promocją na Kindle Paperwhite III. Czytnik kupimy teraz aż o 40 euro taniej. Przekładając to na polskie realia - wraz z przesyłką zapłacimy za niego 440 złotych (lub 350 złotych za wersję z reklamami - ta nie jest wysyłana bezpośrednio do Polski i trzeba skorzystać z usług pośrednika). Czytniki są oczywiście nowe i opatrzone gwarancją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaMobileLGSmartfonyLG G5