Office

Rusza Office Insider. Nowe wersje pakietu MS przetestujemy przed premierą [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Rusza Office Insider. Nowe wersje pakietu MS przetestujemy przed premierą [prasówka]
7

Jeżeli lubicie jako pierwsi otrzymywać nowości, Microsoft ma dla Was kolejną propozycję. Po cieszącym się dużą popularnością programie betatestów Windows Insider uruchomiono jego analogiczną odmianę dla pakietu biurowego MS Office. Oznacza to, że każdy zainteresowany będzie mógł go sprawdzić jeszcze...

Jeżeli lubicie jako pierwsi otrzymywać nowości, Microsoft ma dla Was kolejną propozycję. Po cieszącym się dużą popularnością programie betatestów Windows Insider uruchomiono jego analogiczną odmianę dla pakietu biurowego MS Office. Oznacza to, że każdy zainteresowany będzie mógł go sprawdzić jeszcze przed oficjalną premierą.

Office Insider

W ramach programu Office Insider użytkownicy będą mogli testować najnowsze buildy pakietu biurowego Office zarówno na desktopach, urządzeniach mobilnych z Windows oraz smartfonach i tabletach z Androidem. Z czasem akcja ma zostać rozciągnięta również na platformę iOS. Całość ma działać analogicznie jak program Windows Insider. Prawdopodobnie do dyspozycji użytkowników oddane zostaną również narzędzia do raportowania błędów i wyrażania opinii. W celu dołączenia do programu, należy zarejestrować się na przeznaczonej do tego stronie www. Podstawowym warunkiem jest jednak posiadanie aktywnej subskrypcji Office 365.

Warto dodać, że nie jest to pierwszy raz, kiedy możemy testować Office'a wcześniej. W taki sposób udostępniono bowiem wersję 2016 na kilka miesięcy przed jej oficjalnym wydaniem. Microsoft wydaje się teraz po prostu sformalizować ten mechanizm, nadając mu stosowną nazwę i regulamin.

Xposed Framework dla Marshmallowa

Fani modyfikacji mają powody do radości. Na forum XDA udostępnione zostało pierwsze wydanie frameworka Xposed dla Androida 6.0 Marshmallow. Pozwala ono na wprowadzenie zaawansowanych zmian w powłoce systemowej i tym samym uzyskanie dostępu do nowych funkcji, personalizację wyglądu lub po prostu usunięcie zbędnych z punktu widzenia użytkownika elementów. Jest to pierwszee wydanie, dlatego warto być ostrożnym. Jak zawsze w takich sytuacjach, poleca się wykonywanie kopii zapasowej tuż przed rozpoczęciem zabawy. Sam Xposed wymaga do działania oczywiście roota, co znowu wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji. Zabawa w modyfikacje ma niestety swoją cenę.

1 TB przestrzeni w Google Drive za edycję map

Użytkownicy, którzy regularnie dodają zdjęcia, oceniają firmy i lokale gastronomiczne oraz aktualizują inne informacje w Google Maps mogą liczyć na prezent. Twórcy usługi wprowadzili nowy system nagradzania, w ramach którego w ten sposób można zgarnąć nawet 1 TB przestrzeni w chmurze Google Drive. Istnieje kilka poziomów nagród - na najniższych internauci mogą liczyć na wcześniejszy dostęp do nowych wersji usług i aplikacji Google, a także specjalny badge wyświetlany na mapach. Dopiero na czwartym nagrodą jest 1 TB przestrzeni w chmurze. Piąty poziom to natomiast zaproszenie na specjalne spotkanie dla najbardziej aktywnych użytkowników, którzy będą mieli okazję zwiedzić siedzibę Google'a. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie akcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftofficepakiet biurowy