Polska

Rusza Empik Premium Pay&Go i Rossmann GO - płatności w smartfonie bez podchodzenia do kasy

GU
Grzegorz Ułan
12

Bezkontaktowe mobilne płatności to coraz bardziej powszechna usługa w polskich sklepach. Mamy już Lidl Pay, Orlen Pay czy Take&GO, przyszedł czas na podobną opcję w sklepach Rossmann i Empik.

Zacznijmy od Rossmanna, wprawdzie ich usługa jeszcze nie działa, mam już zaktualizowaną aplikację do obsługi płatności w smartfonie, byłem dziś w ich sklepie i opcja ta jeszcze nie jest aktywna, jednak ich wdrożenie jest na dużo większą skalę niż Empiku. Nowe rozwiązanie ma być udostępnione od razu we wszystkich 1500 drogeriach Rossmanna w całym kraju.

Jak donosi Business Insider Polska, płatności te mają być udostępnione już jutro. Cały proces zakupowy będzie zamknięty w aplikacji Rossmanna, klient będzie mógł samodzielnie skanować wybrane produkty i wkładać je bezpośrednio do swojej torby. Po zakończeniu zakupów płatność za nie będzie realizował w aplikacji przy pomocy podpiętej karty, BLIKA, Google Play, Apple Pay czy przelewem.

Nie ma tu konieczności podchodzenia do kasy i wykładania produktów na ladę. Oczywiście będzie też możliwość opłacenia ich przy kasie, kartą czy gotówką, w tym celu będzie trzeba tylko zeskanować zbiorczy kod OR.

Rozwiązanie Empik Premium Pay&Go z kolei polega na zeskanowaniu kodów z kupowanych produktów za pomocą aplikacji, a finalizacja zakupów odbywać się będzie w specjalnych punktach na terenie sklepu, przy których będziemy mogli zdjąć zabezpieczenia z produktów i zeskanować kod QR inicjujący płatność.

W tym przypadku dostępna będzie płatność tylko za pomocą podpiętej do aplikacji mobilnej karty płatniczej, w przyszłości mają się pojawić takie opcje jak Apple Pay, Google Pay czy Blik.

Bartek Sobczak, Dyrektor Rozwoju w Empik.com:

Cały proces, od momentu zeskanowania produktu aż do potwierdzenia płatności, jest niezwykle sprawny i zajmuje od kilku do kilkunastu sekund. To pierwsze tak innowacyjne rozwiązanie wśród dużych sieci handlowych w Polsce i powiew przyszłości w zakresie dokonywania zakupów w salonach stacjonarnych. Z czasem usługa będzie rozwijana o szereg dodatkowych funkcjonalności, takich jak dokładna lokalizacja poszukiwanego produktu w salonie i nawigowanie do regału.

Premium Pay&Go dostępne będzie dla klientów Empik Premium Free oraz Empik Premium w 10 salonach – 4 w Warszawie (Westfield Arkadia, Złote Tarasy, Wola Park, CH Janki) jeden we Wrocławiu (CH Magnolia Park), Szczecinie (Galeria Galaxy), Krakowie (Park Handlowy Zakopianka), Opolu (CH Karolinka), Poznaniu (CH Poznań Plaza) i Łodzi (CH Port Łódź). Do połowy grudnia zakupy z aplikacją będą możliwe w 40 kolejnych salonach. Pełną ich listę znajdziecie pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu