Google

Rozpoznajesz jakieś urządzenie, które nie jest Twoje, a ma dostęp do Twojego konta Google?

GU
Grzegorz Ułan
28

Co by nie mówić o bezpieczeństwie i zachowaniu prywatności w sieci i jak wiele zarzucić można by było w tym zakresie Google, trzeba przyznać, że Google stara się jak może, by zminimalizować te zagrożenia, jakie na nas czyhają. Pierwszym takim konkretnym narzędziem, który był nam w tym pomocny to...

Co by nie mówić o bezpieczeństwie i zachowaniu prywatności w sieci i jak wiele zarzucić można by było w tym zakresie Google, trzeba przyznać, że Google stara się jak może, by zminimalizować te zagrożenia, jakie na nas czyhają.

Pierwszym takim konkretnym narzędziem, który był nam w tym pomocny to lokalizator telefonów z Androidem, dzięki któremu mogliśmy go zlokalizować, zablokować i wyczyścić nasze zgubione czy ukradzione urządzenie.

Dziś Google udostępniło nowe narzędzie, dzięki któremu sprawdzimy wszystkie urządzenia, które uzyskały dostęp do naszego konta w przeciągu ostatnich 28 dni lub w tej chwili są na nie zalogowane. Wystarczy wybrać ten link i kliknąć "Wyświetl aktywność".

Na ekranie wyświetlą się wszystkie sprzęty, które logowały się na nasze konto. Jeśli rozpoznajecie jakiekolwiek, które nie odbyło się z Waszym udziałem, możecie łatwo anulować dostęp.

Przydaje się też w sytuacji, kiedy tymczasowo korzystaliście z jakiegoś innego urządzenia do logowania się i zapomnieliście się wylogować. Wbrew pozorom, to też często się zdarza, a teraz łatwo i szybko naprawicie ten błąd.

Brakuje mi tu jeszcze dokładniejszego określenia desktopów, oprócz nazwy systemu. Na zrzutach od Google nie widzę więcej niż jednego, sam też korzystam obecnie tylko z laptopa.

Zastanawiam się, jak są opisane komputery w przypadku, gdy korzystamy w domu z dwóch, a w biurze z trzeciego. Przydałoby się tu pobierania nazwy konkretnego sprzętu. Historia otwartych stron w Google Chrome opatrzona jest taką konkretną informacją, co do nazwy, więc to nie problem.

Niemniej zachęcam do sprawdzenia tego linka, być może rezultat Was zaskoczy:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google