Android

Tego potrzebowałem! Rozmowy telefoniczne z Androida na Windows 10

Konrad Kozłowski
Tego potrzebowałem! Rozmowy telefoniczne z Androida na Windows 10
13

Aplikacja Twój telefon to jedna z najciekawszych nowości od Microsoftu w ostatnim czasie. Użytkownicy smartfonów z Androidem i komputerów z Windows 10 mogą być z niej naprawdę zadowoleni. Tym bardziej, gdy tak znaczące nowości pojawiają się tak regularnie.

Jedną z moich ulubionych cech ekosystemu Apple, jest bliska współpraca platform iOS, iPadOS i macOS na płaszczyźnie rozmów telefonicznych i SMS-ów. Te przekazywane są z iPhona na tablet i komputery Apple w ramach jednego konta Apple ID, dzięki czemu niezależnie od tego, jakie urządzenie znajduje się w moich rękach, dysponuję stałym dostępem do dwóch kluczowych funkcji mojego telefonu. Mogę odbierać i wysyłać SMS-y, a także odbierać i inicjować połączenia głosowe na iPadzie czy MacBooku.

Windows 10X: nowy system operacyjny Microsoftu zadebiutuje wraz z nowymi urządzeniami

Połączenia telefoniczne z Androida na Windows 10 w aplikacji Twój telefon

Teraz staje się to nie tyle możliwe, co nareszcie naprawdę wygodne, jeśli jesteście użytkownikami Windowsa 10 i Androida. Zaprezentowana już jakiś czas temu aplikacja Twój telefon pozwala na wygodną wymianę zdjęć pomiędzy urządzeniami, a także przekazywanie wiadomości SMS. W najnowszej odsłonie, która wiąże się z debiutem Windows 10 w wersji Preview Build 18999 (20H1), pojawi się coś, na co długo czekałem: obsługa połączeń głosowych.

Oznacza to, że z poziomu aplikacji na komputerze możliwe będzie odbieranie połączeń telefonicznych, jak również ich odrzucanie i inicjowanie. Przy drugim ze scenariuszy pojawi się nawet opcja odesłania wiadomości SMS z krótkim, domyślnym komunikatem dla dzwoniącego, na przykład że jesteśmy zajęci. Bez problemu przejrzymy też historię dotychczasowych połączeń z telefonu.

Co jest wymagane do działania połączeń głosowych na Windows 10?

Microsoft zwraca jednak uwagę, że działanie nowej funkcji może wymagać ponownego parowania obydwu urządzeń, dlatego jeśli po dokonaniu aktualizacji coś będzie nie tak, to już wiecie, co musicie zrobić, by sprawdzić tę nowość. Dodatkowo, warto przyjrzeć się wymaganiom technicznym, które opublikował Microsoft:

  • telefon z Androidem 7.0 lub nowszym
  • aplikacja Twój telefon z Google Play
  • Windows 10 PC z Bluetooth
  • Windwos 10 19H1 lub nowsza
  • Windows 10 build 18362.356

Jest 2019 rok, a ja wciąż instaluję sterowniki do drukarki

Jeśli nie jesteście jeszcze beta testerami Windows 10, to musicie dołączyć do tego grona w Ustawieniach systemu i wybrać szybki krąg aktualizacji, by móc przetestować nowość w aplikacji Twój telefon.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu