Android

Nie tylko iPad! Swój tablet z Androidem możesz wreszcie zamienić w dodatkowy monitor do komputera

Kamil Świtalski
Nie tylko iPad! Swój tablet z Androidem możesz wreszcie zamienić w dodatkowy monitor do komputera
13

Najlepsza aplikacja do zamiany iPada w ekran do komputera trafiła po latach na Androida — Duet Display już dostępny!

Jeżeli szukaliście kiedyś aplikacji pozwalającej zamienić tablet w dodatkowy monitor do komputera, bez wątpienia natknęliście się na Duet Display. I jeżeli nie macie iPada, to prawdopodobnie nie pozostało wam nic innego jak głęboko westchnąć i... szukać dalej. Firma od lat może poszczycić się najlepszym produktem w swojej kategorii, ale przez lata działała wyłącznie na urządzeniach napędzanych iOS. Ale skoro za kilka dni najnowszy macOS w połączeniu z iPadOS nie będzie potrzebował dodatkowego oprogramowania by zamienić tablet Apple w dodatkowy ekran dla ich komputerów, to ekipa Duet Display musiała zabrać się do działania i ruszyć dalej. Kolejnym przystankiem w ich rozwoju jest zatem Android!

Urządzenie z Androidem jako ekran do komputera: z Duet Display to proste!

Duet Display od teraz dostępny jest także w wersji na Androida, która obsługuje komputery z Windows 10, MacOS (10.14 i nowsze) oraz Chrome OS. Tak, oczy Was nie mylą — użytkownicy Linuxa muszą obejść się smakiem. Aplikację zainstalować można na urządzeniach napędzanych Androidem 7.1 lub nowszym — w teorii więc bez problemu skorzystacie z niej na urządzeniach które miały premierę w ciągu ostatnich 2-3 lat. Dodatkowy ekran z Duet Display można uzyskać zarówno w formie bezprzewodowej, jak i z kablem. Druga z opcji zarezerwowana została dla USB-C. Jeżeli zatem macie urządzenie z wejściem microUSB, to będziecie musieli obejść się smakiem — i pogodzić się z opóźnieniem, które przy połączeniach bezprzewodowych jest jednak zauważalne.

Tylko przez najbliższy tydzień można będzie nabyć aplikację za pół ceny — czyli 48,99 zł. Wciąż nie jest to mało (szczególnie jak na standardy mobilnych aplikacji), ale jako wieloletni użytkownik Duet Display wiem, że ten produkt wart jest każdej złotówki. W żadną podróż nie zabierałem ze sobą dodatkowego monitora, ale tablet - już tak. I okazywał się wówczas nieocenioną pomocą. Pytanie tylko czy przy całej rozpiętości konfiguracji na różnych sprzętach z Androidem uda się uzyskać równie dobre efekty? To już wyjdzie w praniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu