Netflix

To może być hit Netfliksa na miarę "DARK". Zobaczcie tajemniczy zwiastun "Równonocy"!

Konrad Kozłowski
2

Końcówka roku na Netfliksie zapowiada się coraz ciekawiej. Zaprezentowany dziś zwiastun serialu "Równonoc" przywodzi na myśl genialny "Dark". Tym razem jednak chodzi o alternatywną rzeczywistość.

Wśród nadchodzących premier Netfliksa na pewno będę mieć na uwadze nowy duński serial serwisu o tytule "Równonoc". Zwiastun zapowiada tajemnicę sprzed lat, u której dna czekają nas informacje na temat alternatywnej rzeczywistości.

Jeśli chodzi o skojarzenia z innymi produkcjami po seansie tego materiału promocyjnego, to w pierwszej kolejności pojawią się zapewne myśli o niemieckim "DARK", który stosunkowo niedawno został zakończony na Netflix finałowym 3. sezonem. Wśród duńskich produkcji Netfliksa możecie kojarzyć "The Rain", które pomimo świetnego konceptu nie zdołało mnie do siebie przekonać, ale oglądalność musiała być na tyle duża, że Netflix przygotował w sumie 3 sezony. Oby "Równonoc" wystartowało nieco lepiej.

Nareszcie powstanie polski serial sci-fi! „Otwórz oczy” nakręci Netflix!

Zwiastun "Równonoc" - o czym będzie serial?

Fabuła serialu skupi się na echu wydarzeń z 1999 roku, gdy zniknęła bez śladu cała klasa licealistów. Anna miała wtedy 10 lat i do dziś rozpamiętuje to zdarzenie. Znała jedną z ofiar i jej zniknięcie odcisnęło na dziewczynie duże piętno. Anna miewa makabryczne wizje, które regularnie przerywają jej rodzinne życie w 2020 roku. Anna nie może odciąć się od przeszłości, a po śmierci jednej z osób, które przeżyły tajemnicze zdarzenie w 1999 roku, postanawia rozwiązać zagadkę i wyjaśnić, co stało się ze wszystkimi tymi osobami, które zaginęły. Zorientuje się, że jest w tę sprawę bardziej zamieszana, niż mogłaby sądzić.

Co obejrzymy w grudniu? Znamy pierwsze nowości na Netflix

Data premiery i obsada serialu "Równonoc"

Data premiery serialu została wyznaczona na 30 grudnia tego roku. W Annę wciela się Danica Curcic, Dennisa zagra Lars Brygmann, Amelię zagra Fanny Bornedal, a 9-letnią Annę zagra Viola Martinsen. Twórcą serialu jest Tea Lindeburg mające na koncie przede wszystkim lokalne, duńskie produkcje jak "Kødkataloget"czy "Normalerweize".

"

"Równonoc" jest serialem łączącym w sobie kilka znanych schematów i wątków, które pojawiają się w innych produkcjach. W rolach głównych mamy tu nastolatków, elementy thrillera i horroru, tajemnicę zaginięcia grupy osób, a także wątki paranormalne oraz sci-fi. Taka mieszanka sprawia, że do serialu "Równonoc" podobnych jest naprawdę sporo innych produkcji, w tym wspominany "DARK", a także "Stranger Things", które na pewno kojarzycie, ponieważ każdy sezon obydwu produkcji wzbudzał niemałe emocje i zamieszanie. "Bałagan, jaki zostawisz" oraz "Tajemnice Laketop" to seriale, w których będziemy starali się odkryć wraz z bohaterami tajemnice niewielkich miasteczek, podobnie jak w serialu "Czarny punkt".

Polskie "W głębi lasu" nie zawiera elementów sci-fi, ale jest ciekawą historią o tajemniczej śmierci i zaginięciu na obozie dla nastolatków w latach 90. Dostępny na Netflix serial "Ku jezioru" to dość rzadka szansa na ujrzenie rzeczywistości innej, niż z amerykańskich, skandynawskich czy polskich thrillerów oraz kryminałów, a "Alice in Borderland" zabiera nas do opustoszałego Tokio, gdzie uczestnicy gry będą walczyć o swoje życie w śmiertelnych potyczkach.

"Channel Zero" skupia się na zagadce licznych zaginięć dzieci rzekomo mających coś wspólnego z programem telewizyjnym, a duński "The Rain" przenosi nas do post-apokaliptycznej rzeczywistości, w której sposobem na przetrwanie jest unikanie deszczu. Nie mogłoby tutaj zabraknąć kultowego "Miasteczka Twin Peaks", którego raczej nie muszę Wam przedstawiać, a jeśli go nie znacie, to powinniście nadrobić ten serial w pierwszej kolejności.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu