2

To może być hit Netfliksa na miarę „DARK”. Zobaczcie tajemniczy zwiastun „Równonocy”!

Końcówka roku na Netfliksie zapowiada się coraz ciekawiej. Zaprezentowany dziś zwiastun serialu "Równonoc" przywodzi na myśl genialny "Dark". Tym razem jednak chodzi o alternatywną rzeczywistość.

Wśród nadchodzących premier Netfliksa na pewno będę mieć na uwadze nowy duński serial serwisu o tytule „Równonoc”. Zwiastun zapowiada tajemnicę sprzed lat, u której dna czekają nas informacje na temat alternatywnej rzeczywistości. Jeśli chodzi o skojarzenia z innymi produkcjami po seansie tego materiału promocyjnego, to w pierwszej kolejności pojawią się zapewne myśli o niemieckim „DARK”, który stosunkowo niedawno został zakończony na Netflix finałowym 3. sezonem. Wśród duńskich produkcji Netfliksa możecie kojarzyć „The Rain”, które pomimo świetnego konceptu nie zdołało mnie do siebie przekonać, ale oglądalność musiała być na tyle duża, że Netflix przygotował w sumie 3 sezony. Oby „Równonoc” wystartowało nieco lepiej.

Nareszcie powstanie polski serial sci-fi! „Otwórz oczy” nakręci Netflix!

Zwiastun „Równonoc” – o czym będzie serial?

Fabuła serialu skupi się na echu wydarzeń z 1999 roku, gdy zniknęła bez śladu cała klasa licealistów. Anna miała wtedy 10 lat i do dziś rozpamiętuje to zdarzenie. Znała jedną z ofiar i jej zniknięcie odcisnęło na dziewczynie duże piętno. Anna miewa makabryczne wizje, które regularnie przerywają jej rodzinne życie w 2020 roku. Anna nie może odciąć się od przeszłości, a po śmierci jednej z osób, które przeżyły tajemnicze zdarzenie w 1999 roku, postanawia rozwiązać zagadkę i wyjaśnić, co stało się ze wszystkimi tymi osobami, które zaginęły. Zorientuje się, że jest w tę sprawę bardziej zamieszana, niż mogłaby sądzić.

Co obejrzymy w grudniu? Znamy pierwsze nowości na Netflix

Data premiery i obsada serialu „Równonoc”

Data premiery serialu została wyznaczona na 30 grudnia tego roku. W Annę wciela się Danica Curcic, Dennisa zagra Lars Brygmann, Amelię zagra Fanny Bornedal, a 9-letnią Annę zagra Viola Martinsen. Twórcą serialu jest Tea Lindeburg mające na koncie przede wszystkim lokalne, duńskie produkcje jak „Kødkataloget”czy „Normalerweize”.