Smart home

Roomba s9+ w edycji specjalnej spod ręki polskiej ilustratorki trafi na cele charytatywne

Piotr Kurek
Roomba s9+ w edycji specjalnej spod ręki polskiej ilustratorki trafi na cele charytatywne
1

iRobot prezentuje edycję specjalną swojego najnowszego robota odkurzającego. Roomba s9+ zdobiona jest grafikami polskiej ilustratorki. Urządzenie przekazane będzie na licytację, a środki trafią na cele charytatywne.

Robota Roomba s9+ wyposażono w sensor 3D, który, zdaniem producenta, stale analizuje to, co znajduje się przed urządzeniem. A to pozwala na jeszcze wydajniejsze sprzątanie i docieranie do mniej dostępnych miejsc. Wymienny filtr ma zatrzymywać 99 procent cząsteczek pleśni, pyłków i alergenów roztoczy kurzu. W połączeniu ze stacją dokującą Clean Base, odkurzanie powierzchni za pomocą Roomba s9+  jest o tyle wygodne, ze nie trzeba każdorazowo opróżniać zbiornika na bród. Zebrane nieczystości są automatycznie zasysane do umieszczonego w stacji worka.

Roomba s9+ to także iAdapt 3.0 — technologia odpowiedzialna za nawigację urządzenia w pomieszczeniach. Odkurzacz uczy się rozkładu mieszkania, co pozwala m.in. na lepsze dopasowywanie harmonogramu pracy. Dzięki niej robot jest w stanie rozpoznać poszczególne meble i rozumie wydawane mu polecenia, by pracował tylko w ich okolicy. A wszystkim będziecie zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej iRobot HOME, która stale jest rozwijana, a najnowsza aktualizacja oprogramowania iRobot sprawia, że urządzenia tej firmy stają się mądrzejsze i efektywniejsze.

Polski oddział iRobot w zeszłym roku wystartował z ciekawą inicjatywą wspierającą akcje charytatywne. Nawiązując współpracę z polskimi artystami, roboty sprzątające zyskują nowy wygląd. Modele te przekazywane są na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W 2020 roku organizator akcji do współpracy zaprosił ilustratorkę modową – Annę Halarewicz. Końcowy projekt, który możecie zobaczyć na załączonych grafikach i wdeo, został wybrany przez fanów marki — w mediach społecznościowych prowadzona było głosowanie między trzema wzorami. Wybrana praca stanowiła dla artystki spore wyzwanie, które komentuje w taki sposób:

Przedstawiłam trzy projekty dając też szansę odbiorcom, aby sami zdecydowali, który projekt najbardziej przypadł im do gustu. Przyznam, że wizja, która zwyciężyła była dla mnie sporym wyzwaniem. Wszystko to przez linearyzm grafiki, który implikował konieczność skupienia się na szczegółach

iRobot x Anna Halarewicz. Edycja specjalna robota sprzątającego Roomba s9+ trafi na aukcję charytatywną

Jeśli podoba Wam się tego typu wzornictwo i chcielibyście kupić iRobot Roomba s9+ w wersji ze zdobieniami Anny Halarewicz, to mam niezbyt dobrą wiadomość. Projekt iRobot x Anna Halarewicz przygotowany jest z myślą o celach charytatywnych i nie trafi do sprzedaży — a przynajmniej nie na masową skalę. Robot sprzątający będzie dostępny wyłącznie na licytacji — tak jak miało to miejsce w poprzedniej edycji, gdzie za ozdobienie modelu Roomba i7+ odpowiedzialny był Mateusza Suda. Urządzenie było wystawione na aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sprzedano je za 7828 zł.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu