Smartfony

Globalny roaming bez specjalnej karty SIM. OnePlus pokazuje, że nie brak mu pomysłów

Albert Lewandowski
Globalny roaming bez specjalnej karty SIM. OnePlus pokazuje, że nie brak mu pomysłów
17

Roaming na świecie bez konieczności posiadania kolejnej karty SIM w telefonie? Brzmi niewiarygodnie, ale właśnie taką opcję zamierza teraz promować OnePlus.

Roaming na świecie bez ograniczeń

Ta nowość pojawiła się właśnie w beta wersji Oxygen OS. Na razie to oprogramowanie mogą sprawdzać użytkownicy OnePlus 6, ale wkrótce również reszta świata powinna otrzymać podobną możliwość. Najciekawszą nowością jest naturalnie tytułowy OnePlus Roaming.

Usługa ta przypomina bezpośrednio wirtualną kartę SIM. O co jednak dokładnie chodzi? Mianowicie po aktualizacji osoby mogą znaleźć w ustawieniach WiFi i Internetu nową zakładką zatytułowaną OnePlus Roaming. Po wejściu do niej można już wybrać interesujący nas pakiet danych dla danego kraju lub całego regionu, a następnie dokonać za niego zapłaty. Potem, kiedy będziemy już na miejscu, będziemy mogli uruchomić go bezpośrednio z menu.

Obecnie opcja ta pozwala na korzystanie z samych pakietów danych komórkowych. Nie daje ona możliwości na wykupienie minut na rozmowy głosowy, ale te można prowadzić w zamian za pośrednictwem dedykowanych komunikatorów. Moim zdaniem świetne podejście OnePlus. Tym bardziej, że do jej działania nie potrzebujemy osobnej karty SIM. Z pewnością to bardzie praktyczne i to ułatwienie doceni liczna grupa.

Gdyby tego było mało, firma już teraz twierdzi, że ich roaming na świecie będzie dostępny rzeczywiście wszędzie. Świetne rozwiązanie i liczę na to, że OxygenOS w wersji finalnej szybko pojawi się na OnePlusach. W końcu wybierając się za granicę, właściciele tych urządzeń nie będą musieli zaprzątać sobie głowy regulacjami prawnymi oraz kupowaniem kolejnej karty.

Co jeszcze nowego w Oxygen OS 7?

To jednak nie koniec nowości. Producent chwali się również dokonanymi poprawkami w zakresie interfejsu, daniu możliwości przypisania danej karty SIM do konkretnych kontaktów czy łatkach bezpieczeństwa i naprawie wszystkich zgłoszonych przez użytkowników błędów. Ciekawie prezentuje się też tryb Video Enhancer, który poprawia nasycenie kolorów na oglądanych materiałach wideo. To z pewnością docenią filmoholicy, wielbiący swoje mobilne telewizory.

Na razie z wersji beta cieszyć się mogą posiadacze OnePlus 6. Co z resztą? Na pewno wkrótce to oprogramowanie powinno zadebiutować również na pokładzie 6T, natomiast starsze modele, 5 i 5T, będą musiały dłużej poczekać. Taki tu przywilej mają wszystkie najnowsze high-endy.

Uważam, że podobna funkcja do OnePlus Roaming zawita również do urządzeń innych producentów. Najpierw jednak Chińczycy muszą stać się królikiem doświadczalnym i przy pozytywnym odbiorze oraz braku problemów, powinniśmy doczekać się popularyzacji tym podobnych usług. Niewątpliwie takie dodatki więcej wnoszą niż obsługa bezdotykowa za pomocą ruchów dłoni nad ekranem czy kolejne nieprzemyślane gesty. Tu naprawdę ukłony dla OnePlus, że postarali się zaoferować coś innego niż wszyscy.

Co sądzicie o podobnych ułatwieniach dla osób dużo korzystających z roamingu? Czy uważacie to za dobry kierunek rozwoju?

źródło: xda -developers

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu