Praca w IT

Rusza "Road to ESL". Gratka dla chcących pracować w esporcie

Jakub Szczęsny
Rusza "Road to ESL". Gratka dla chcących pracować w esporcie
0

Esport to jedna z lepiej rozwijających się gałęzi w branży rozrywkowej - nic dziwnego, że przyciąga ona zainteresowanie nie tylko reklamodawców, marek, ale również osób, które zamierzają związać z nią swoją karierę zawodową. Kim można zostać w ramach programu Road to ESL?

Można być graczem, a także... człowiekiem od kulisów tego sportu - a zatem hostem, streamerem, dziennikarzem, adminem, trenerem, psychologiem, dietetykiem (tak!) - natomiast "Road to ESL" to program, który pozwoli na zyskanie nowych kompetencji oraz wpisanie sobie do CV "pracowałem w branży esportowej". To dzisiaj naprawdę nieźle brzmi, szczególnie w pokrewnych zawodach.

Czytaj więcej: Praca w Google to sielanka? Oni mówią, że... nie całkiem

ESL Polska ogłasza 3 edycję swojego programu stażowego "Road to ESL", w ramach którego każda osoba, która chce spróbować swoich sił w Esporcie, ma szanse to zrobić. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia mogą zyskać szansę stażu w Katowicach oraz Warszawie: więcej szczegółów tutaj.

Program stażowy „Road to ESL” przyczynia się do popularyzacji esportu wśród młodego pokolenia i pozwala nam odnaleźć esportowe talenty, które mogą zawojować branżę. Kierujemy go do wszystkich młodych i ambitnych osób powyżej 18 roku życia, w tym studentów i absolwentów. Najważniejszą cechą odpowiedniej kandydatki lub odpowiedniego kandydata z naszego punktu widzenia jest to, że musi „czuć esport”, mieć tego bakcyla. I wysłać do nas swoją aplikację. Spośród zgłoszeń wybierzemy te, w których rozpoznamy największy potencjał dla wzbogacenia esportowej sceny w Polsce. W zamian naszym stażystom oferujemy nie tylko możliwość rozwoju w największej firmie esportowej dostęp do kulis największych imprez esportowych i najlepszych graczy, lecz przede wszystkim: pełne know-how, które pozwoli im odnaleźć swoją indywidualną drogę w tym dynamicznym świecie

Adrian Kostrzębski z ESL Polska

Dla wielu osób pierwszym krokiem w świecie profesjonalnego esportu jest posada tzw. admina, czyli swoistego „sędziego” esportowych rozgrywek. Admini dobrze wykonujący swoje obowiązki są praktycznie niewidoczni. Pozwalają „płynąć” graczom i grze, o ile ci pierwsi nie naruszają obowiązujących przepisów. Wtedy admini potrafią być bezlitośni: mogą nawet przerwać rozgrywkę i wyprosić gracza łamiącego regulamin. Szczęśliwie jednak, takie sytuacje są dziś egzotyczne. Bo w esporcie gra się fair-play.

W związku z rozwojem ESL Community HUB, który mieści się właśnie w Polsce i jest czymś w rodzaju „centrum dowodzenia światem esportu” spod znaku ESL, odpowiada za realizację projektów online na poziomie lokalnym oraz i globalnym z użyciem platformy ESL Play. Koordynuje też pracy adminów na całym świecie, tworząc i obsługując również oficjalne strony turniejowe poszczególnych regionów oraz działania związane z tworzeniem regulaminów i zasad dla poszczególnych rozgrywek. Polski oddział ESL szuka adminów właśnie do tej struktury.

Co znalazło się w ofercie stażowej?

Staże w dziale Community HUB, obszarze realizacji transmisji, redakcji esportowej, w dziale sprzedaży, dziale graficznym oraz jako IEM Assistant - najbardziej pożądany z nim. Można również zostać "casterem", czyli komentatorem rozgrywek esportowych. Tego zaś dotyczy inny konkurs ESL Polska, w którym można zmierzyć się z tym całkiem niełatwym zawodem.

Esport otwiera przed chętnymi mnóstwo możliwości rozwoju - będzie coraz więcej zawodów związanych z tą branżą. Potrzebuje ona nie tylko graczy, organizatorów, ale również managerów projektów, programistów, speców od sprzętu towarzyszącego takim wydarzeniom jak IEM - możliwości jest mnóstwo. A to dopiero początek tego, czym esport może się stać już za chwilę...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu