Praca w IT

Polski serwis z ogłoszeniami o pracę w IT z obowiązkowym wynagrodzeniem rozpoczyna ekspansję za granicę

Grzegorz Ułan
Polski serwis z ogłoszeniami o pracę w IT z obowiązkowym wynagrodzeniem rozpoczyna ekspansję za granicę
12

No Fluff Jobs poinformował nas właśnie o otwarciu swojego pierwszego oddziału za granicą Polski - zaczynają od Węgier, to dobra wiadomość, również dla polskich programistów, bo to oznacza więcej ofert o pracę zza granicy.

O No Fluff Jobs po raz pierwszy pisaliśmy zanim stało się to modne - dokładnie dwa lata temu, w ramach naszego cyklu Dobre, bo polskie. To serwis, który jako pierwszy w Polsce wprowadził obowiązkowe widełki w ogłoszeniach o pracę. Dzięki temu stali się liderem polskiego rynku IT i teraz chcą spróbować swoich sił za granicą. Pierwszy przystanek to Węgry.

Tomek Bujok, CEO No Fluff Jobs:

Większość badanych podkreślała, że brak danych o zarobkach, technologiach używanych w projekcie oraz metodologii pracy jest dla nich kłopotliwa. Z podobnymi problemami, zanim 5 lat temu wystartowaliśmy z No Fluff Jobs, zmagali się też polscy informatycy.

Okazuje się, że na tamtym rynku również jest spore oczekiwanie na tego typu serwis, przebadali pod tym katem tamtejszych programistów, z których 85% chce, by w ogłoszeniach o pracę zawsze pojawiały się widełki płacowe, a 78% uważa, że nie może zabraknąć w nich również oczekiwanych znajomości technologii i języków programowania.


fot.: Magda Gawłowska-Bujok oraz Tomasz Bujok założyciele No Fluff Jobs.

Jako lider polskiego rynku ogłoszeń IT jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc podzielić się naszą wizją transparentności i skutecznej rekrutacji IT na Węgrzech. To znaczący krok naprzód dla całej naszej firmy, ponieważ zwiększamy nasz wpływ na rynek ogłoszeń IT w Europie.

Przy okazji tego debiutu na Węgrzech, twórcy No Fluff Jobs podzielili się informacją, że w przeciągu tych 5 lat od uruchomienia serwisu w Polsce, udało im się zdobyć 3 tys. klientów i prawie 3 mln użytkowników. Mam nadzieję, że ta ekspansja się im powiedzie oraz, że nie poprzestaną tylko na Węgrzech i zdobędą podobną popularność i w innych krajach w Europie, dzięki czemu nasi specjaliści IT będą mogli przebierać w większej ilości ofert, również zagranicznych.

Źródło: No Fluff Jobs

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu