Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Sony

Rewolucji w wyglądzie nie będzie. Oto Xperia L2, XA2 oraz XA2 Ultra

PW
Paweł Winiarski
5

Na oficjalną prezentację będziemy musieli jeszcze poczekać, ale wycieki wskazują na to, że na tegorocznych targach CES w Las Vegas Sony pokaże nowe Xperie. Dokładnie modele Xperia L2, XA2, i XA2 Ultra. Oczywiście pewne zmiany w wyglądzie są, jednak o całkowitej rewolucji serii nie ma mowy.

Tego typu przeciekom nie można oczywiście ufać w 100%, jednak w przypadku zdjęć prasowych smartfonów Xperia L2, XA2 i XA2 Ultra wiele wskazuje na to, że dokładnie te materiały pojawią się w oficjalnym obiegu kiedy firma zdecyduje się już na zapowiedź nowych modeli telefonów. A my dzięki temu możemy jeszcze przed targami CES zobaczyć, jak prezentują się nowe słuchawki.

Ramki zostają

Nie są to oczywiście flagowe modele, a to właśnie w nich należałoby spodziewać się ewentualnej rewolucji w wyglądzie serii. Natomiast ewidentnie widać, że japoński producent wręcz kurczowo trzyma się klasycznego dla siebie designu urządzeń. I ja to szanuję, choć oczywiście takie podejście do tematu może się podobać lub nie - szczególnie, że nawet Apple przy swoim iPhone X poszło za trendem, wypuszczając "bezramkowca". Dużą zmianą ma być natomiast przeniesienie czytnika linii papilarnych na tył urządzenia. I to niestety nie jest dobra wiadomość. Nakręciłem jakiś czas temu film na temat umiejscowienia skanera odcisków palców i bardzo chwaliłem rozwiązanie w Xperiach - bok telefonu jest świetnym miejscem i szkoda, że firma z niego rezygnuje.

Sony Xperia XA2

Sony Xperia XA2 Ultra

Pełna specyfikacja smartfonów niestety nie wyciekła i są to informacje, które pojawiły się już przy okazji wycieków publikowanych przez GFXBench. Xperia XA2 i XA2 Ultra mają otrzymac ten sam procesor Snapdragon 630 oraz Androida Oreo na pokładzie. Zdjęcia zrobi 23-megapikselowy aparat główny, oba smartfony otrzymają ekran FullHD oraz wsparcie NFC i czytnik linii papilarnych. Różnicą będzie przekątna ekranów oraz ilość pamięci RAM i pamięci wewnętrznej - XA2 dostanie 3GB RAMu i 32 GB pamięci, XA2 Ultra natomiast 4GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Xperia L2 to natomiast ekran o rozdzielczości HD, Android Nougat i skaner pod aparatem.

Co ciekawe, tym razem Evan Blass nie podał pełnej specyfikacji tych telefonów, a przypomniał tylko informacje udostępnione przez benchmark GFXBench. Xperia XA2 i Xperia XA2 Ultra będą do siebie bardzo podobne pod względem parametrów: Snapdragon 630, Android Oreo, 23-megapikselowy aparat główny, ekrany o rozdzielczości Full HD, NFC i czytnik linii papilarnych na tylnym panelu to punkty wspólne. Smartfony będzie zaś dzielić przekątna wyświetlaczy (6 cali dla modelu Ultra) oraz ilość pamięci RAM i wewnętrznej: 3GB/32GB w XA2 i 4GB/64GB w XA2 Ultra. Większy smartfon dostanie również podwójny przedni aparat.
Tymczasem Xperia L2 dostanie ekran HD, Androida Nougat i czujnik biometryczny pod aparatem.

Sony Xperia L2

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: