Telekomy

Rewolucja w rejestracji kolejnych kart SIM! Będziemy mogli sami przenosić i rejestrować inne numery

Grzegorz Ułan
Rewolucja w rejestracji kolejnych kart SIM! Będziemy mogli sami przenosić i rejestrować inne numery
23

Trochę trzeba było na to poczekać, bo prawie dwa lata, aż w końcu ktoś wpadł na pomysł na maksymalne ułatwienie rejestracji kart SIM, na razie jednak tylko podczas procesu przenoszenia już istniejącego numeru.

Pomysł jest autorstwa wirtualnego operatora Mobile Vikings, który to skonsultowali wcześniej z prawnikami. Według nich takiej rejestracji może dokonać każda pełnoletnia osoba będąca już klientem operatora na podstawie czynności udzielenia pełnomocnictwa.

Przeczytaj też: Rejestracja numeru na kartę w Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Maciej Grzelak, Product Manager w Mobile Vikings Polska:

Odkąd wprowadziliśmy program Za Darmo, widzimy z jakim zaangażowaniem Vikingowie budują swoje „załogi”. Od startu programu do teraz (czerwiec wrzesień 2018) aż 46% nowych użytkowników, którzy dołączają do naszej sieci przychodzi z polecenia już naszych obecnych Vikingów! To między innymi dlatego postanowiliśmy im ten proces ułatwić, wprowadzając
V2V. Żeby to zrobić, w pierwszej kolejności musieliśmy jednak podjąć szereg konsultacji - z użytkownikami, z liderami opinii i z prawnikami. Przyjęty model V2V opiera się na znanej, całkowicie legalnej i powszechnie stosowanej czynności udzielenia pełnomocnictwa. Ponadto w zakresie rejestracji abonentów, prawo telekomunikacyjne dopuszcza możliwość działania operatora za pośrednictwem innych osób i podmiotów, nie dokonując w tym zakresie żadnych ograniczeń. Zapewniamy, że wszystkie działania są zgodne z prawem, a cały proces został zaprojektowany i skonsultowany z prawnikami.

Wprawdzie tak zarejestrujemy jedynie numer przenoszony, ale to i tak już spore ułatwienie, usprawnienie i przyspieszenie procesu, który można przejść bez oczekiwania na kuriera, stania w kolejce na poczcie lub w salonie operatora.

Wydaje się, że propozycja Mobile Vikings Polska jest na tyle korzystna dla każdej ze stron, że trudno uwierzyć, że żaden operator (np. z Wielkiej Czwórki) nie wprowadził tego rodzaju modelu wcześniej. V2V (Viking to Viking) jest znacznym ułatwieniem procesu rejestracji karty SIM i funkcjonuje w zgodzie z prawem. Ustawa antyterrorystyczna nie określa bowiem liczby czy profilu podmiotów uprawomocnionych do rejestracji użytkowników kart typu prepaid.

Zaczął Mobile Vikings, ale nie trudno się domyślić, że już prawnicy innych operatorów debatują nad tym rozwiązaniem i z pewnością zobaczymy go w szerszym zakresie już niedługo. Taki sposób może realnie wpłynąć na zwiększenie przejęć numerów na naszym rynku, więc pozostali operatorzy na pewno nie przejdą koło takiej sposobności obojętnie.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu