Polska

Rewolucja Poczty Polskiej - envelo Poczta Prosta

Grzegorz Ułan
Rewolucja Poczty Polskiej - envelo Poczta Prosta
74

Jestem właśnie na konferencji Poczty Polskiej, wybaczcie drobne literówki, poprawię oczywiście jak już się podzielę z Wami, tym co tu usłyszałem. Zostałem zaproszony na nią przez Rzecznika Poczty, ale dojechałem na własny koszt metrem, dostałem kawę i ciastko i zamieniłem się w słuch:). Konferenc...

Jestem właśnie na konferencji Poczty Polskiej, wybaczcie drobne literówki, poprawię oczywiście jak już się podzielę z Wami, tym co tu usłyszałem. Zostałem zaproszony na nią przez Rzecznika Poczty, ale dojechałem na własny koszt metrem, dostałem kawę i ciastko i zamieniłem się w słuch:).

Konferencję poprowadzili wspólnie Jerzy Jóźkowiak, Prezes Poczty Polskiej S.A., Janusz Wojtas, Członek Zarządu Poczty Polskiej S.A. oraz Grzegorz Świdwiński, Prezes Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.

Czy to naprawdę rewolucja? Tak, mogę tak z czystym sumieniem potwierdzić. Mamy nową markę Poczty Polskiej - envelo - Poczta prosta. Będzie ona odpowiedzialna za wprowadzenie Poczty Polskiej do Internetu, gdzie kompleksowo będziemy mogli korzystać z jej usług. Envelo to trzy usługi:

neoznaczek

Będziemy tu mogli wybrać nominał znaczka, grafikę, wprowadzić adres i wydrukować już na gotowej kopercie.

neolist

To chyba największa rewolucja, dzięki nowej usłudze neolist przygotujemy, również przy wykorzystaniu dostępnych szablonów (CV, reklamacje, podania), list online, a zostanie on dostarczony w formie papierowej.

neokartka

Tę usługą już wszyscy znamy, działa już od jakiegoś czasu.

Przyznam, że jestem zaskoczony tym ogłoszeniem. Zapoczątkowane na początku roku zmiany wraz ze zmianą loga i placówek pociągnęły za sobą dalsze kroki dostosowujące tą firmę to nowoczesnych standardów. Mam nadzieję, że to nie koniec. Na tę chwilę nowe usługi dostępne są jedynie przez stronę internetową. Aplikacji mobilnych możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Aktualizacja

Jestem już po konferencji, dzięki udostępnionym materiałom (na darmowym gadżecie - pendrivie) podmieniłem zrzuty we wpisie na te z wyświetlanej podczas konferencji prezentacji. Zdjęcia mi wyszły w tych warunkach, tak, że nie nadawały się na wstawienie tutaj. Zresztą widzicie na tym jednym, które wstawiłem.

Ponadto, to co widzę w komentarzach, zastanawiacie się czy to już wszystko? Otóż w 2014 i w nastepnych latach udostępnione dziś usługi wzbogacą się o kolejne. Między innymi eFaktura, Poczta hybrydowa, List skanowany, eList czy ePodpis. Więc wydaje mi się, że za kilka lat bedzie można już mówić o naprawdę kompleksowej usłudze envelo, dzięki, której bez wychodzenia z domu i odwiedzania placówek załatwimy niemal każdą sprawę związana z Pocztą Polską.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu