17

Niesamowity LG V10 wchodzi oficjalnie do Polski [prasówka]

Chwalony przez zagranicznych recenzentów smartfon LG V10 oficjalnie debiutuje w Polsce. Największe sklepy uruchomiły już przedsprzedaż urządzenia. LG V10 w Polsce LG V10 posiada duży, 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 px oraz mniejszą matrycę IPS o przekątnej 2,1 cala. Ten dodatkowy ekran pełni rolę paska powiadomień, który wyświetla treści w momencie, gdy główny […]

Chwalony przez zagranicznych recenzentów smartfon LG V10 oficjalnie debiutuje w Polsce. Największe sklepy uruchomiły już przedsprzedaż urządzenia.

LG V10 w Polsce

LG-v10

LG V10 posiada duży, 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 px oraz mniejszą matrycę IPS o przekątnej 2,1 cala. Ten dodatkowy ekran pełni rolę paska powiadomień, który wyświetla treści w momencie, gdy główny ekran pozostaje wygaszony. W ten sposób urządzenie potrafi zaoszczędzić więcej energii. Całość napędza Snapdragon 808 – ten sam, który zastosowano m.in. w LG G4 oraz Nexusie 5X. Wspierają go 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Wrażenie robić ma też aparat 16 Mpix z zaawansowanymi funkcjami rejestrowania wideo oraz dwie współpracujące ze sobą przednie kamerki 5 Mpix. Wszystko to dopełnia czytnik linii papilarnych na tyle obudowy. To zdecydowanie topowe urządzenie, które zgarnęło bardzo dobre noty w recenzjach na zachodzie. W Polsce w przedsprzedaży zapłacimy za nie 2898 zł. Przedsprzedaż ruszyła w największych sklepach z elektroniką.

Facebook z obsługą Tor

Screen-Shot-2016-01-19-at-11.37.28-AM

Mobilny klient Facebooka doczekał się interesującej nowości, którą docenią użytkownicy ceniący swoją prywatność. Aplikacja potrafi bowiem teraz łączyć się z internetem za pośrednictwem sieci Tor. Nowa funkcja znajduje się jeszcze w eksperymentalnej fazie rozwoju. Ma to pozwolić użytkownikom uczynić ich aktywność w sieciach społecznościowych anonimową i trudną do zidentyfikowania. W tym celu Facebook wykorzystuje Orbot Proxy app, która pozwala na nawiązanie łączności. Łączność via Tor aktywujemy w ustawieniach programu. Facebook zdradza, że funkcja niebawem będzie dostępna dla wszystkich.

HTC Vive za 1099 euro

htc vive 2

Rusza przedsprzedaż gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Cena, która pojawiła się u jednego ze sprzedawców na eBayu rzuca na kolana – 1099 euro. W polskich realiach daje to niespełna 5 tys. złotych, a więc dla zwykłego użytkownika kwotę wręcz zaporową. Gogle mają wyróżniać się tym, że współpracują z markerami w pomieszczeniu, a także posiadają autorskie kontrolery.

Humble Firaxis Bundle

2016-01-20_092258

Gratka dla fanów strategiii, twórczości Sida Meiera oraz ogólnie gier ze stajni Firaxis. Nowa akcja Humble Bundle została zorganizowana we współpracy ze studiem, a to zaowocowało takimi tytułami, jak XCOM, Pirates, Civilization III dostępny za dowolną kwotę. Płacąc powyżej średniej (obecnie blisko 10 dol.) dostaniemy też nowsze części Civilization i komputerową wersję planszówki Starships. Jest też szansa na Beyond Earth, ale to już wydatek rzędu 15 dol. Wszystkie gry zobaczycie na obrazku powyżej lub na stronie akcji.