Startups

Dzięki Uberowi podróż helikopterem stanie się czymś zwyczajnym? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Dzięki Uberowi podróż helikopterem stanie się czymś zwyczajnym? [prasówka]
11

Uber ogłosił partnerstwo z Airbusem. Współpraca ta ma na celu budowę relatywnie niedrogiej floty helikopterów oraz uczynienie tego sposobu poruszania się tańszym oraz bardziej powszechnym. Uber i helikoptery Współpraca Ubera i Airbusa ma zaowocować uruchomieniem testowej usługi, w ramach które...

Uber ogłosił partnerstwo z Airbusem. Współpraca ta ma na celu budowę relatywnie niedrogiej floty helikopterów oraz uczynienie tego sposobu poruszania się tańszym oraz bardziej powszechnym.

Uber i helikoptery

Współpraca Ubera i Airbusa ma zaowocować uruchomieniem testowej usługi, w ramach której przeciętny użytkownik otrzyma możliwość podróży helikopterem. Póki co szczegóły tego programu są nieznane. Nie ma się raczej co spodziewać, że zobaczymy go w Polsce. Mieszkańcy USA mogą natomiast liczyć, że ten rodzaj podróży dzięki Uberowi stanie się tańszy i łatwiej dostępny. Nie jest to jakieś szczególnie duże zakończenie, bo Uber już wcześniej uruchamiał usługi jak np. podróż łodzią.

Empik sprzedaje Smyk

Empik znów sprzedaje. Tym razem firma poinformowała o zawarciu umowy z grupą Bridgepoint, w wyniku czego dojdzie do przejęcia wszystkich spółek grupy Smyk. Transakcja opiewa na kwotę 1,06 mld zł. Składa się na nią cena nabycia w wysokości 634,8 mln zł oraz zobowiązanie do doprowadzenia do dokonania przez Grupę Smyk spłaty finansowania wewnątrzgrupowego spółki, spłaty zadłużenia finansowego Grupy Smyk wobec podmiotów zewnętrznych oraz zabezpieczenia lub regwarancji akredytyw wystawionych na zlecenie Grupy Smyk. Transakcja ta pozwoli EM&F spłacić całość lub część z 700 mln zł długu.

GIMP z jasnym interfejsem

Nadchodzi GIMP 2.10, a w nim zupełnie nowy, jaśniejszy interfejs. Jeżeli często korzystanie z edytora, wraz z aktualizacją zmieni się kolorystyka całego okna. Nie nastąpi to jednak prędko. Do wdrożenia nowej wersji pozostało jeszcze kilka miesięcy. Nowy interfejs ma być dostępny na wszystkich platformach, na których możemy zainstalować GIMP-a. Więcej informacji na temat zmian w wydaniu 2.10 znajdziecie na stronach Wiki projektu.

YouTube v11

Google aktualizuje mobilną aplikację YouTube. Wersja z numerkiem 11 wreszcie wprowadza w strumieniu naszych subskrypcji oznaczenia o tym, czy dany materiał został już obejrzany. W przypadku takich pozycji miniaturka jest lekko wyblakła, a z lewym górnym rogu pojawia się czarna plakietka "obejrzany". Oprócz tego aktualizacja wprowadza też szereg pomniejszych, kosmetycznych zmian w interfejsie i eliminuje błędy związane ze stabilnością oraz wydajnością programu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeempikAirbusuber