Mobile

Niesamowity LG V10 wchodzi oficjalnie do Polski [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Niesamowity LG V10 wchodzi oficjalnie do Polski [prasówka]
17

Chwalony przez zagranicznych recenzentów smartfon LG V10 oficjalnie debiutuje w Polsce. Największe sklepy uruchomiły już przedsprzedaż urządzenia. LG V10 w Polsce LG V10 posiada duży, 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 px oraz mniejszą matrycę IPS o przekątnej 2,1 cala. Ten dodatkow...

Chwalony przez zagranicznych recenzentów smartfon LG V10 oficjalnie debiutuje w Polsce. Największe sklepy uruchomiły już przedsprzedaż urządzenia.

LG V10 w Polsce

LG V10 posiada duży, 5,7-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 px oraz mniejszą matrycę IPS o przekątnej 2,1 cala. Ten dodatkowy ekran pełni rolę paska powiadomień, który wyświetla treści w momencie, gdy główny ekran pozostaje wygaszony. W ten sposób urządzenie potrafi zaoszczędzić więcej energii. Całość napędza Snapdragon 808 - ten sam, który zastosowano m.in. w LG G4 oraz Nexusie 5X. Wspierają go 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Wrażenie robić ma też aparat 16 Mpix z zaawansowanymi funkcjami rejestrowania wideo oraz dwie współpracujące ze sobą przednie kamerki 5 Mpix. Wszystko to dopełnia czytnik linii papilarnych na tyle obudowy. To zdecydowanie topowe urządzenie, które zgarnęło bardzo dobre noty w recenzjach na zachodzie. W Polsce w przedsprzedaży zapłacimy za nie 2898 zł. Przedsprzedaż ruszyła w największych sklepach z elektroniką.

Facebook z obsługą Tor

Mobilny klient Facebooka doczekał się interesującej nowości, którą docenią użytkownicy ceniący swoją prywatność. Aplikacja potrafi bowiem teraz łączyć się z internetem za pośrednictwem sieci Tor. Nowa funkcja znajduje się jeszcze w eksperymentalnej fazie rozwoju. Ma to pozwolić użytkownikom uczynić ich aktywność w sieciach społecznościowych anonimową i trudną do zidentyfikowania. W tym celu Facebook wykorzystuje Orbot Proxy app, która pozwala na nawiązanie łączności. Łączność via Tor aktywujemy w ustawieniach programu. Facebook zdradza, że funkcja niebawem będzie dostępna dla wszystkich.

HTC Vive za 1099 euro

Rusza przedsprzedaż gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Cena, która pojawiła się u jednego ze sprzedawców na eBayu rzuca na kolana - 1099 euro. W polskich realiach daje to niespełna 5 tys. złotych, a więc dla zwykłego użytkownika kwotę wręcz zaporową. Gogle mają wyróżniać się tym, że współpracują z markerami w pomieszczeniu, a także posiadają autorskie kontrolery.

Humble Firaxis Bundle

Gratka dla fanów strategiii, twórczości Sida Meiera oraz ogólnie gier ze stajni Firaxis. Nowa akcja Humble Bundle została zorganizowana we współpracy ze studiem, a to zaowocowało takimi tytułami, jak XCOM, Pirates, Civilization III dostępny za dowolną kwotę. Płacąc powyżej średniej (obecnie blisko 10 dol.) dostaniemy też nowsze części Civilization i komputerową wersję planszówki Starships. Jest też szansa na Beyond Earth, ale to już wydatek rzędu 15 dol. Wszystkie gry zobaczycie na obrazku powyżej lub na stronie akcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaMobileLGSmartfonyLG V10