Fintech

Revolut oficjalnie w Polsce! Do końca roku chcą przekonać do siebie 150 tys. Polaków

Tomasz Popielarczyk
Revolut oficjalnie w Polsce! Do końca roku chcą przekonać do siebie 150 tys. Polaków
251

Zyskująca na popularności usługa płatnicza Revolut oficjalnie pojawia się na polskim rynku. Twórcy mają ambitny plan - rzucić wyzwanie bankom i przekonać do swojej usługi 150 tys. osób przed końcem roku.

O Revolut pisałem już kilka dni temu. Ogłoszono bowiem promocję, w ramach której każdy użytkownik mógł zamówić swoją pierwszą fizyczną kartę całkowicie bezpłatnie. Teraz, jak dowiadujemy się z materiałów prasowych, usługa staje się oficjalnie dostępna w Polsce. Co to oznacza?

Już wcześniej Revolut był dostępny dla Polaków i cieszył się u nas rosnącą popularnością. Dopiero teraz jednak w Warszawie otworzono biuro. Zaplecze Revolut w Polsce to duży zespół wsparcia klienta zlokalizowany w centrum usług w Krakowie.

To również świeżo mianowany country manager, Karol Sadaj, który dołączył do Revolut w lutym 2018 roku. Wcześniej pełnił funkcję szefa marketingu Uber w Polsce, pracował w Google, PepsiCo i Philip Morris. Lokalne biuro Revolut będzie odpowiedzialne za zarządzanie wzrostem biznesu na polskim rynku i inspirowanie rewolucji bankowej w Polsce.

:

Zauważyliśmy, że największe polskie banki budują produkty i doświadczenie pełnej bankowości mobilnej w sposób powolny. Jesteśmy tu by dostarczyć polskim konsumentom alternatywę w postaci innowacyjnej bankowości i łatwy dostęp do usług finansowych dla każdego, kto chce zwiększyć bezpośrednią kontrolę nad swoimi finansami.

Chcemy nie tylko przedefiniować tradycyjne usługi finansowe, ale oprzeć je całkowicie na technologii, oferując cyfrowy portfel do zarządzania domowym budżetem i kategoryzacji wydatków, rozszerzony zakres bezpieczeństwa, z opcją zablokowania i odblokowania karty na jedno kliknięcie czy kontrolą dostępu opartą na geolokalizacji.

Revolut pozwala na bezpłatne założenie konta mobilnego i trzymanie na nim środków w 25 różnych walutach. Największym atutem usługi jest to, że umożliwia darmowe przelewy międzynarodowe i bezprowizyjne płatności na całym świecie.

Od momentu powstania (lipiec 2015) Revolut przyciągnął już 1,5 mln użytkowników. Za jego pomocą dokonano już 70 mln transakcji na kwotę przekraczającą 10 mld dolarów. Firma ma biura w takich miastach, jak Londyn, Kraków, Moskwa, Sankt Petersburg, Warszawa, Wilno, Berlin, Paryż czy Barcelona. Aktualnie firma ubiega się o przyznanie licencji bankowej, choć sama nazywa siebie alternatywą dla skomplikowanych ofert bankowych z ukrytymi prowizjami i złożonymi regulaminami.

Oficjalne wejście Revolut do Polski to na pewno lepsze wsparcie i obsługa klientów. Możemy się też spodziewać szybszej wysyłki kart, częstszych promocji oraz intensywnej kampanii reklamowej. Z całą pewnością rynek finansowy w naszym kraju, dzięki obecności takiej fintechowej platformy nabierze kolorytu.

Jak założyć kartę Revolut?

To akurat bardzo proste. Przechodzimy na oficjalną stronę usługi, ściągamy aplikację (wystarczy podać swój numer telefonu, a link otrzymamy SMS-em), a następnie przystępujemy do rejestracji. Konieczne będzie podanie swoich danych osobowych oraz zasilenie konta kwotą minimum 20 zł. Do 9 marca fizyczną kartę możemy otrzymać za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu