Artykuł sponsorowany

5 trików na rozliczenia walutowe z partnerami z USA i Chin

Redakcja Antyweb
5 trików na rozliczenia walutowe z partnerami z USA i Chin
7

Masz firmę, która współpracuje z partnerami z zagranicy? Wymieniasz waluty, robisz przelewy, masz konta w różnych bankach, aby dostać jak najlepsze warunki? Znamy to z doświadczenia, które nauczyło nas kilku ciekawych trików na szybsze i tańsze transakcje.

Jeśli masz firmę, to wiesz, że nawet kilkanaście – kilkadziesiąt pipsów na różnicach kursowych przy wymianie walut ma znaczenie. Jeśli dodasz do tego ceny za przelewy, które w różnych miejscach różnią się nawet o kilkaset złotych, to zaczynasz naprawdę odczuwać to w firmowym budżecie. I jeszcze jedna ważna sprawa – ceny cenami, ale ważny jest też poziom bezpieczeństwa. Dobra informacja jest taka, że wszystkie zaproponowane poniżej rozwiązania są w 100% bezpieczne – dostarcza je krajowa instytucja płatnicza nadzorowana przez KNF, której właścicielem jest bank. Więcej o informacji o Rkantor.com znajdziesz na końcu tego artykułu.

Sytuacja 1.

Załóżmy, że masz konta w kilku bankach. Powodów może być wiele – masz kilka firm albo po prostu korzystniejsze warunki w różnych miejscach. Znasz pewnie pojęcie granicznych godzin księgowania przelewów – zarówno złotówkowych (mówimy wtedy o sesjach Elixir), jak i walutowych. Spieszyłeś się kiedyś, żeby wymienić walutę i zlecić przelew przed 15:00, bo o tej godzinie księgowane są ostatnie przelewy? A co jeśli o 16:00 miałbyś lepszy kurs i mógłbyś dzięki temu zaoszczędzić? Rezygnujesz, bo przecież Twój partner biznesowy musi otrzymać przelew tego samego dnia!

Trik 1. Przelewy walutowe i złotówkowe zlecasz do 18.30->masz na koncie po 15 minutach.
W Rkantor.com przelewy walutowe i w złotówkach do 13 największych polskich banków współpracujących możesz zlecać do 18:30, a zostaną one zaksięgowane na koncie w tych bankach natychmiast – średnio w 15 minut! Te przelewy są też darmowe. Jak to możliwe? Rkantor.com ma swoje rachunki w 13 bankach współpracujących. To znaczy, że jeśli otwierasz konto w Rkantor.com (za darmo) i zlecasz przelew do jednego z tych banków (nazwijmy go bankiem X), to tak naprawdę nie wychodzi on poza bank X i dzięki temu może zostać zaksięgowany natychmiast – średnio w ciągu 15 minut.

Sytuacja 2.

Zdecydowałeś się na wymianę w kantorze internetowym, bo ma lepsze spready niż bank. Wymieniłeś walutę i… czekasz, bo kantor musi odesłać pieniądze na Twoje konto bankowe. Czekasz czasem kilka godzin, czasem pieniądze dostajesz na konto dopiero następnego dnia… Do takiego trybu musisz dostosować też przelewy wysyłane do partnerów biznesowych.

Trik 2. Pieniądze na koncie natychmiast po wymianie walut w kantorze.
Tak działa kantor internetowy Rkantor.com – natychmiast po wymianie pieniądze księgowane są w Twoim Portfelu (na koncie walutowym) w Rkantor.com. Sam wybierasz, co chcesz z nimi zrobić – wysłać przelewem czy wypłacić w gotówce.

Sytuacja 3.

Widzisz świetny kurs, ale nie masz pieniędzy na koncie, z którego możesz dokonać wymiany, i ten świetny kurs Ci ucieka… Znasz to?

Trik 3. Wymiana bez środków na koncie – dosyłasz je w ciągu 2 dni!
Mowa o wymianie z odroczoną wpłatą w Rkantor.com – to darmowa usługa, dzięki której możesz zawrzeć transakcję wymiany nawet jeśli nie masz na nią środków na koncie. Sam wybierasz kiedy zapłacisz – my poczekamy 2 dni robocze.

Sytuacja 4.

W banku za przelew w USD do Chin i USA pobierają od Ciebie prowizję – czyli im większą kwotę wysyłasz, tym więcej płacisz? Jednorazowa opłata za taki przelew może wynieść nawet 200 zł! Jeśli robisz 10 przelewów w miesiącu, możesz za nie zapłacić nawet 2 000 zł!

Trik 4. Stałe stawki na przelewy zagraniczne, bez względu na przesyłaną kwotę – max. 15 zł.
W Rkantor.com stawki za przelewy zagraniczne w opcji SHA są stałe i niezależne od wysokości przesyłanej kwoty – zawsze płacisz tyle samo, ceny różnią się w zależności od waluty, ale nie przekraczają 15 zł. Za przelew w dolarach w tej opcji pobierana jest opłata 3 USD.

Sytuacja 5.

Przelew na koncie w USA lub w Chinach jeszcze tego samego dnia? Zwykle za taką usługę musisz dopłacić – i to niemało! W banku może być to nawet 400 zł+ standardowe koszty przelewu walutowego za granicę.

Trik 5. Ekspresowy przelew w dolarach tylko 3 USD + 50 zł.
W Rkantor.com dopłata za ekspresowy przelew walutowy za granicę (czyli księgowany na rachunku odbiorcy jeszcze tego samego dnia, jeśli został zlecony do godz. 11:30) to tylko 50 zł, niezależnie od tego, jaką kwotę wysyłasz.

Ile konkretnie możesz zaoszczędzić? Sprawdź na poniższym przykładzie!

Załóżmy, że chcesz kupić 15 000 USD za złotówki i wysłać je do Chin:

Zakup,15 000 USD
po kursie z 13.12.2017,
z godz.15:21
Opłata, za przelew
w opcji SHA do Chin
Opłata,
za przelew przyspieszony
Przykładowy bank 55,845 zł 200 zł 400 zł+ koszty przelewu (200 zł) = 600 zł
Rkantor.com 53 946 zł 3 USD (ok. 11 zł) 50,zł+ koszty przelewu (ok.11 zł)= 61 zł
Oszczędności,
dzięki Rkantor.com
1899,zł 189 zł 539 zł
RAZEM: 2 627 ZŁ – i to tylko na jednej wymianie i przelewie!

Oprac. na podstawie aktualnych na dzień 20.10. 2017 r. tabeli opłat i prowizji dla klientów małych i średnich przedsiębiorstw.

Chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej? Wystarczy, że przy rejestracji w Rkantor.com wpiszesz ten kod rabatowy: 44774077. Dostaniesz wtedy zniżkę 33% na spread przez 3 m-ce na wymianę na następujących parach walutowych: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, GBPPLN (regulamin promocji).

Zarejestruj się w Rkantor.com bez zobowiązań, bez konta w banku TUTAJ.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu