40

Revolut już wspiera Google Pay – tak podpiąłem pierwszą kartę

karta revolut
Cieszący się coraz większą popularnością serwis Revolut pozwalający na wygodne i przede wszystkim tanie płatności w obcych walutach w końcu doczekał się wsparcia dla Google Pay. Mnie udało się już podpiąć swoją kartę pod usługę.

O integracji Revoluta z Google Pay mówiło się już od dłuższego czasu. Użytkownicy wielokrotnie naciskali, a w odpowiedzi otrzymywali jedynie mgliste obietnice, że „wkrótce zostanie to wdrożone”. Cóż, prawdę mówiąc zajęło to trochę czasu cieszącemu się zaskakująco dużą popularnością startupowi. Oficjalnie dotąd integracji nie ogłoszono, a wynika to prawdopodobnie z tego, że do Google Pay możemy podpinać karty Revoluta działające wyłącznie w systemie Mastercard. Moja VISA póki co jest odrzucana – być może ktoś z Was będzie miał więcej szczęścia, ale szczerze wątpię. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Na marginesie dodam, że podobna sytuacja miała miejsca podczas wprowadzania (wówczas jeszcze jako Android Pay) usługi płatniczej Google’a to Polski. Posiadacze kart Mastercard mogli płacić telefonami na długo przed kolegami noszącymi w portfelach plastiki z logo VISA. Dość dziwna i zdecydowanie nie stawiająca w dobrym świetle tego dostawcy kart sytuacja. Nie wiem, czy metoda ta działa w przypadku wirtualnych kart, które możemy tworzyć w ramach Revoluta. U mnie póki co nie udało się żadnej podpiąć.

Revolut Google Pay integracja mastercard

Wróćmy jednak do Revoluta. Cały proces wymaga od nas zainstalowania aplikacji Google Pay. Dodajemy z jej poziomu nową kartę – wystarczy zeskanować ją za pomocą aparatu w telefonie, a dane zostaną automatycznie pobrane. Nasza rola sprowadza się jedynie do ręcznego wpisania kodu CVC, zaakceptowania regulaminów, a następnie przepisania kodu SMS, który otrzymamy od Revoluta. Aplikacja Revolut w tym czasie zaatakuje nas kilkoma powiadomieniami informującymi o połączeniu karty z Google Pay. I to właściwie tyle – całość zajęła mi dosłownie kilka minut.

Warto tutaj od razu podkreślić, że domyślnie nasz telefon może używać tylko jednej karty. Jeżeli chcemy skorzystać z innej, musimy w Google Pay po prostu przełączyć domyślną metodą płatności na Revoluta.

Dajcie koniecznie znać, czy u Was też to działa.