Płatności i bankowość

Revolut uzyskał europejską licencję bankową. "Jesteśmy bliżej, by stać się Amazonem w bankowości"

Grzegorz Ułan
Revolut uzyskał europejską licencję bankową. "Jesteśmy bliżej, by stać się Amazonem w bankowości"
35

Dziś wyjątkowo nie będzie informacji o kolejnych 50 tysiącach nowych użytkowników Revolut w Polsce, a o tym, na co wielu dotychczasowych użytkowniku Revolut czekało - udało im się w końcu uzyskać europejską licencję bankową.

Trochę to trwało, bo Revolut wystąpił o europejską licencję bankową ponad rok temu, o czym informowalismy Was na początku listopada 2017 roku. W końcu się udało.

Nik Storoński, założyciel i CEO w Revolut:

Wraz z uzyskaniem europejskiej licencji bankowej, postępującymi pracami nad platformą do bezprowizyjnego inwestowania w akcje i finalną fazą przygotowań do wejścia na pięć nowych rynków poza Europą, jesteśmy coraz bliżej tego by stać się Amazonem w bankowości. Wizja jest prosta: jedna aplikacja, dziesiątki milionów użytkowników, zarządzanie dowolnym aspektem finansowego życia z poziomu smartfona i najlepsza jakość usług dzięki technologii.

Co to tak naprawdę oznacza dla Revolut, a przede wszystkim klientów tego fintechu? Przede wszystkim będą mogli teraz przyjmować depozyty, które chronione będą do kwoty 100 000 euro w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów, ale też i oferować kredyty (zapewniają, że na o wiele korzystniejszych warunkach niż banki krajowe) dla klientów indywidualnych oraz dla biznesu. Będziemy także mogli uruchomić sobie na swoim koncie limit kredytowy z poziomu aplikacji mobilnej.

Naszym celem jest to, by firmy i konsumenci mogli złożyć wniosek o pożyczkę z poziomu aplikacji w przeciągu dwóch minut i niezwłocznie uzyskać decyzję oraz środki na konto. Wytniemy z procesu zbędne formalności i wejdziemy na rynek z ofertą tańszą niż tradycyjni pożyczkodawcy.

Kiedy? Samo uzyskanie europejskiej licencji bankowej nie oznacza, że z dnia na dzień będą mogli świadczyć usługi bankowe we wszystkich krajach. Przewiduje się, że dojdzie do tego w czasie najbliższych trzech miesięcy, kiedy to planują "paszportować" ją przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, we Francji i w Polsce.

Źródło: Revolut.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu