Płatności i bankowość

Revolut chce stać się prawdziwym bankiem, wystąpił właśnie o europejską licencję bankową

Grzegorz Ułan
Revolut chce stać się prawdziwym bankiem, wystąpił właśnie o europejską licencję bankową
27

Revoult po raz pierwszy pojawił się na Antyweb ponad miesiąc temu, kiedy to przybliżał Wam zasadę jego działania Kuba Zakrzewski, odpowiedzialny za globalną ekspansję. Wtedy jeszcze mówił, że Revolut nie jest bankiem sensu stricto, ale już niedługo może się to zmienić, bo wystąpili właśnie o uzyskanie europejskiej licencji bankowej.

Revolut nie jest bankiem sensu stricto, ale posiada pełną funkcjonalność nowoczesnego banku, zarządzanego w całości z poziomu jednej aplikacji mobilnej połączonej z kartą Mastercard. Dzięki Revolut, możesz otworzyć konto bankowe nie wychodząc z domu, trzymając środki w ponad 25 walutach, wykonywać darmowe przelewy międzynarodowe, a także – przede wszystkim – używać jednej karty do płatności za granicą, korzystając z międzybankowego kursu wymiany – bez marży i dodatkowych opłat!

Po przyznaniu licencji Revolut będzie mógł rozszerzyć swoją ofertę o usługi depozytowe i kredytowe w wybranych rynkach, wliczając w to konta z dostępnym saldem debetowym, pożyczki indywidualne i lokaty terminowe.

Dodatkowo pozwoli ona na zabezpieczenie indywidualnych rachunków klientów do 100 000 euro w europejskim systemie gwarancji depozytów. Revolut spodziewa się, że uzyska licencję bankową w pierwszej połowie 2018 roku.

Nikolay Storonsky,  Założyciel i CEO Revolut:

Zwlekaliśmy z aplikowaniem o licencję bankową, ponieważ chcieliśmy skoncentrować wszystkie nasze zasoby na rozwijaniu innowacyjności produktu. Nawet bez tej licencji przyciągnęliśmy ponad 950 000 użytkowników w całej Europie, z których wielu używa swojego konta Revolut jako podstawowego konta do codziennego użytku. Po uzyskaniu europejskiej licencji bankowej, Revolut będzie mógł zaoferować wzmocnioną ochronę konsumenta poprzez europejski system gwarancji depozytów, oprocentowane konta depozytowe i produkty kredytowe. Budujemy bazującą na rozwiązaniach mobilnych światową platformę finansową, która zaspokoi potrzeby naszych indywidualnych międzynarodowych użytkowników w XXI wieku.

Cieszy ten ruch i kierunek jaki obrali twórcy tego projektu, zwłaszcza, że dostrzegają też potencjał jaki drzemie w polskim rynku, gdzie Polacy bardzo szybko przyjmują innowacyjne i nowoczesne formy płatności. Patrząc po komentarzach pod poprzednim tekstem widać, że również i Revolut przypadł Wam do gustu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu