Google

W sam raz dla podróżników i ciekawskich świata - Tour Builder od Google już dostępny dla wszystkich

Konrad Kozłowski
W sam raz dla podróżników i ciekawskich świata - Tour Builder od Google już dostępny dla wszystkich
2

Nieważne czy podróżujesz jedynie po kraju, Europie czy odwiedzasz także inne kontynenty. Gigabajty fotografii i filmów nie będą jednak w stanie opowiedzieć w pełni Twojej historii - do tego potrzebne jest także zwizualizowanie całości i przedstawienie jej w nieco bardziej przyjemnej i łatwej w odbio...

Nieważne czy podróżujesz jedynie po kraju, Europie czy odwiedzasz także inne kontynenty. Gigabajty fotografii i filmów nie będą jednak w stanie opowiedzieć w pełni Twojej historii - do tego potrzebne jest także zwizualizowanie całości i przedstawienie jej w nieco bardziej przyjemnej i łatwej w odbiorze formie. Oznaczenia na mapie, tekst i najlepsze ujęcia - tak według Google wygląda relacja z Twoich wyjazdów.

Dostępne do niedawna jedynie dla amerykańskich żołnierzy narzędzie o nazwie Tour Builder jest jak na razie w fazie beta, ale już teraz jego możliwości robią niemałe wrażenie. Szczególnie, gdy przyjrzymy się przygotowanym już wcześniej prezentacjom - tutaj krok po kroku możemy prześledzić odwiedzone miejsca, zapoznać się z ich dokładnym położeniem, obejrzeć załączone zdjęcia lub filmy i przeczytać kilka słów od autora "wycieczki".

W trybie prezentacji ekran podzielony jest na trzy kolumny, kolejno od lewej widzimy: listę lokalizacji, fotkę z opisem przypisaną do każdej z nich oraz pinezkę na mapie, byśmy mogli zobrazować sobie to konkretne miejsce. Istnieje także opcja przeglądania kolejnych "slajdów" w trybie pełnoekranowym - wtedy pierwsze skrzypce gra mapa Google Earth oraz multimedia.

Od około tygodnia każdy z nas może spróbować swoich w sił w tworzeniu takich historii. Tour Builder to jeden z eksperymentów stworzonych z myślą o Google Earth i szczerze mówiąc jest to pierwszy z tego typu projektów, który zapowiada się naprawdę dobrze. Nie jestem typem podróżnika, który po wycieczce zasiada przed komputer i dzieli się swoimi przeżyciami czy zdjęciami na tematycznych forach lub dedykowanych serwisach. Takich jak ja są zapewne miliony i to właśnie dla takich osób powstało to narzędzie. Czy użytkownicy zaczną lawinowo przygotowywać relacje ze swoich podróży? Na pewno jest to dla nich pewien impuls, ponieważ w łatwy i przyjemny sposób można stworzyć nawet dla samego siebie swego rodzaju podsumowanie.

Zastosowań dla Tour Builder jest cała masa i tylko od nas zależeć będzie w jakich okolicznościach z niego skorzystamy.

Jeżeli nadal nie czujecie się przekonani, zapraszam do przejrzenia przykładowych podróży - niektóre z nich wyglądają naprawdę intrygująco.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle earth