31

Nowe modele BlackBerry Z10 i Q10 zaprezentowane wraz oficjalną premierą BB10!

Najważniejszy dzień dla projektu „BB10” właśnie nadszedł. O godzinie 16:00 polskiego czasu rozpocznie się konferencja podczas której oficjalnie zaprezentowane zostaną pierwsze urządzenia z systemem BlackBerry 10. Co ciekawe sklep z aplikacjami oraz innymi mediami dostępnymi na tę platformę jest już otwarty od rana, co tylko świadczy o ogromnej determinacji kanadyjskiego producenta. Zapraszamy na śledzenie tego […]

Clipboard02Najważniejszy dzień dla projektu „BB10” właśnie nadszedł. O godzinie 16:00 polskiego czasu rozpocznie się konferencja podczas której oficjalnie zaprezentowane zostaną pierwsze urządzenia z systemem BlackBerry 10. Co ciekawe sklep z aplikacjami oraz innymi mediami dostępnymi na tę platformę jest już otwarty od rana, co tylko świadczy o ogromnej determinacji kanadyjskiego producenta. Zapraszamy na śledzenie tego wydarzenia razem z Antyweb!

Na sam początek zaprezentowane zostały wypowiedzi deweloperów z całego świata, którzy byli pod wielkim wrażeniem możliwości BB10. Mowa była oczywiście o wspólnym hubie dla wszystkich naszych powiadomień i wiadomości z sieci społecznościowych oraz kont e-mailowych, funkcjach fotograficznych oraz łatwości tworzenia aplikacji na platformę BB10. Część główna wydarzenia dopiero przed nami.

Zrzut ekranu (112)

Na scenie pojawił się CEO Research In Motion – Thorsten Heins. Niemalże dokładnie rok temu przejął on fotel CEO i jest niezmiernie szczęśliwy, że po roku pracy udało się doprowadzić do tego dnia – dnia premiery zupełnie nowej platformy BB10. Thorsten podziękował za zaangażowanie wszystkim współpracownikom, jak również deweloperom którzy w dniu premiery uczynili BB10 systemem z największą ilością aplikacji na starcie.

Zrzut ekranu (113)

Użytkownicy smartfonów to osoby pragnące szybko przełączać się pomiędzy aplikacjami bez potrzeby dosłownego „przeskakiwania” pomiędzy nimi i ciągłego wciskania przycisku wstecz. Właśnie z taką myślą został stworzony system BB10, a zrobiono to w oparciu 20-letnie doświadczenie firmy. Dwa lata temu RIM musiał podjąć bardzo ważną decyzję – zaadaptować istniejącą już platformę lub stworzyć nową zupełnie od podstaw. Dziś zobaczymy efekty wyboru drugiej opcji z takimi funkcjami w akcji jak Peek, BB Hub i BB Flow.

Zrzut ekranu (116)

Od dzisiaj marka BlackBerry zastępuje RIM! „Jedna marka, jedna firma dookoła globu”.

Zrzut ekranu (118)

To pracownicy odliczali do premiery BlackBerry 10. A urządzenia są już znane: BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10.

Zrzut ekranu (124)

BlackBerry Z10

Zrzut ekranu (126)BlackBerry Q10

Zrzut ekranu (128)Oczywiście ich „bronią” będzie system BB10 i jego funkcje jak BB Peek, który pozwala na dostęp do naszych powiadomień i wiadomości z każdego miejsca w systemie. Wystarczy wykonać odpowiedni gest i od razu znajdujemy się w BB Hub, który skupia wszystkie te wiadomości. BBFlow pozwala na błyskawiczne przełączanie się pomiędzy aplikacjami.

Zrzut ekranu (131)

Przeglądanie wszystkich informacji i statusów z portali Facebook, Twitter, LinkedIn i BBM jest możliwe w jednym miejscu.

 

Zrzut ekranu (132)

Smartfony BlackBerry znane były z fantastycznych klawiatur fizycznych, dlatego zaprojektowanie i stworzenie wirtualnej było nie lada wyzwaniem. Dlatego klawiatura w BB10 nadal ma kolor czarny z białymi, dobrze widocznymi znakami, ale także ekskluzywnymi funkcjami jak przewidywanie tekstu i możliwość pisania pełnych słów za pomocą jednego gestu. Przełączanie się pomiędzy różnymi zestawami znaków jest również niesamowicie ułatwione – wystarczy wykonać gest w górę gdziekolwiek na klawiaturze.

Zrzut ekranu (135)

Nowościami w BlackBerry Messenger są opcje wideorozmów oraz współdzielenia ekranu.

Zrzut ekranu (138)

Zrzut ekranu (139)

Zaprezentowana została zupełnie nowa aplikacja Remember, w której zapisywać możemy dosłownie każdą treść – strony www czy pliki.

Zrzut ekranu (141)

Nie mogło zabraknąć podsumowania funkcji fotograficznych BB10, jak opcja dostosowywania wybranych elementów zdjęcia. BB10 wyposażony będzie także w aplikację Story Maker, która pozwala na utworzenie filmu zawierającego inne nagrania i zdjęcia w ciągu kilku chwil. Photo Editor zaś umożliwi edycję zdjęcia zaraz po jego zrobieniu.

Zrzut ekranu (143)

Zrzut ekranu (144)

Aplikacje, czyli to co napędza dzisiejsze systemy mobilne: Skype, Kindle, Angry Birds dostępne są już dzisiaj dla BB10!

Zrzut ekranu (150)

Dostępność

Nowe smartfony od BB dostępne będą już pod koniec lutego w Polsce wśród naszych operatorów. Na rynku brytyjskim model Z10 dostępny będzie od jutra, zaś w Stanach od 10 lutego!

Zrzut ekranu (151)

Alicia Keys została twarzą BlackBerry 10, pełnić będzie funkcję Global Creative Director.

Podsumowanie

To bez wątpienia bardzo ważny moment dla BlackBerry – zupełnie nowa platforma, zupełnie nowe smartfony – czy to oznaczać będzie zupełnie inną przygodę z rynkiem? BlackBerry jest cholernie zdeterminowane by zaprezentowane dziś nowości stały się sukcesem, co potwierdzają terminy dostępności telefonów i nadchodząca kampania reklamowa. Moją opinię na temat samego systemu miałem już okazję wyrazić na Antyweb i po prostu nie mogę się doczekać, aż któryś z modeli trafi do moich rąk.

Relacja na podstawie transmisji dostępnej tutaj.