Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Apple

Relacja z konferencji Apple - iPhone 5, nowe iTunes i iPody nano oraz touch!

KK
Konrad Kozłowski
49

Już za chwilę startuje konferencja Apple, która wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko mediów branży technologicznej. Niemal pewne jest zaprezentowanie przez Apple nowego modelu telefonu iPhone, krążą także pogłoski na temat nowych wersji odtwarzaczy iPod touch i iPoda nano. Wraz z nimi po raz pi...

Już za chwilę startuje konferencja Apple, która wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko mediów branży technologicznej. Niemal pewne jest zaprezentowanie przez Apple nowego modelu telefonu iPhone, krążą także pogłoski na temat nowych wersji odtwarzaczy iPod touch i iPoda nano. Wraz z nimi po raz pierwszy mielibyśmy zobaczyć jedenastą wersję iTunes. Zapraszamy do wspólnego śledzenia tego wydarzenia z Antyweb!

Tradycją jest, że konferencje Apple otwierają ostatnie wiadomości dotyczące nowych sklepów Apple Store dookoła świata i tym razem nie mogło być inaczej. Przywołane zostało wydarzenie otwierające sklep w Barcelonie. Do tej pory Apple może pochwalić się liczbą aż 380 sklepów w 12 krajach, w najbliższy piątek zostanie otwarty kolejny, tym razem w Szwecji.

Tim Cook poruszył także temat najnowszej wersji systemu OSX - Mountain Lion. Zebrał on bardzo dobre recenzje i doczekał się 7 milionów pobrań. Przypomniano także o MacBooku Pro z ekranem Retina i iPadzie. Ten drugi sprzedał się w 17 milionach egzemplarzy tylko w ciągu ostatniego kwartału. iPad odpowiada za 91% ruchu w Sieci wśród tabletów. "Czym zajmuje się reszta tabletów?" - pyta Tim Cook. "Muszą znajdować się magazynach lub sklepowych półkach."

Liczba dostępnych aplikacji w App Store przekroczyła 700 000, na co składa się aż 250 000 aplikacji przeznaczonych dla iPada. 90% z nich zostaje pobranych każdego miesiąca. A to w połączeniu z "niesamowitymi urządzeniami" pozwoliło na sprzedanie 400 milionów urządzeń z systemem iOS.

Apple zaprezentowało iPhone'a 5!

Odrębny wpis.

iOS6 dla posiadaczy wspieranych urządzeń dostępny będzie już 19 września!

Tim Cook przeszedł teraz do tematyki muzycznej - iPod+iTunes.

Zaprezentowane zostało nowe iTunes, które doczekało się poważniejszych zmian w wyglądzie.

Przeglądanie utworów zawartych w każdym z albumów przypomina teraz otwieranie folderów w iOS, lecz jak widzimy tło będzie tematyczne - uzależnione od tego jakiego artysty będziemy słuchać.

Okienko "teraz odtwarzane" doczekało się poważnych zmian, a także wyszukiwarka - po wpisaniu pierwszych liter pokazywane są sugestie i pierwsze wyniki, pogrupowane na albumy i piosenki. Nowe iTunes dostępne będzie dopiero w październiku.

Nowe iPody


Na scenie zagościł Greg Joswiak. Dowiedzieliśmy się, do do tej pory sprzedanych zostało 350 milionów odtwarzaczy iPod.

Oto iPod nano siódmej generacji! Dostępny będzie w siedmiu różnych kolorach. Posiada fizyczne przyciski głośności, a także przycisk Home, znany z iPhone'a. Ponadto wyposażony został w łączność Bluetooth i nowe złącze Lighting.

Jak przypuszczaliśmy - nowy iPod touch zyskał większy ekran, chip A5. Jest najcieńszym iPodem touch w historii: 6.1 milimetra i tylko 88 gram wagi. Po raz pierwszy odtwarzacz wyposażony został w kamerę iSight (5 megapikseli), a takze diodę doświetlającą LED. Od teraz aplikacja iPhoto z AppStore dostępna będzie także dla iPoda touch.

iPod doczekał się także nowego akcesorium - loop, czyli małej smyczki na nadgarstek.

Przednia kamera to teraz kamera Facetime HD - umożliwiająca rozmowy w rozdzielczości 720p i funkcję wykrywania twarzy.

Łączność bezprzewodowa także doczekała się aktualizacji - Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n (2.4 GHz i 5GHz). Dzięki temu iPod touch zyskał także opcję AirPlay!

iPod touch dostępny będzie aż w 5 kolorach!

Zaprezentowane zostały także nowe słuchawki EarPods, których zdjęcia wyciekły kilka dni wcześniej. Apple pochwaliło się, że pracowało nad nimi przez 3 lata i dostępne będą jako odrębny produkt. Naturalnie znajdziemy je także w zestawach z nowymi iPodami nano i touch, a także iPhonie 5.

Nowe iPody dostępne będą dopiero w październiku!

Tim Cook podsumował nowości dzisiejszego wydarzenia, podziękował współpracownikom w Apple: "oni wykonują pracę swojego życia", a konferencję zamknął występ zespołu Foo Fighters.

Źródło, grafiki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleiphone 5nowy iPhone