Apple

iPad Air, iLife i iWork za darmo, nowe MacBooki Pro i Mac Pro, Mavericks darmową aktualizacją - relacja z konferencji Apple

Konrad Kozłowski
iPad Air, iLife i iWork za darmo, nowe MacBooki Pro i Mac Pro, Mavericks darmową aktualizacją - relacja z konferencji Apple
80

Czy Apple pokaże cokolwiek innego oprócz nowych iPadów? Te wydają się być pewniakiem podczas dzisiejszego wydarzenia. Czy Apple zaskoczy i pokaże coś czego się nie spodziewamy? Zegarek? Telewizor? Nowa generacja Apple TV bądź iPody są już bardziej prawdopodobne, ale pozostaje nam jedynie zaczekać....

Czy Apple pokaże cokolwiek innego oprócz nowych iPadów? Te wydają się być pewniakiem podczas dzisiejszego wydarzenia. Czy Apple zaskoczy i pokaże coś czego się nie spodziewamy? Zegarek? Telewizor? Nowa generacja Apple TV bądź iPody są już bardziej prawdopodobne, ale pozostaje nam jedynie zaczekać.

Na scenie powitał nas oczywiście CEO Apple - Tim Cook. Na początek statystki: iPhone 5C i iPhone 5S, które spotkały się ze świetnymi recenzjami. Sprzedanych zostało 9 milionów smartfonów Apple w pierwszy weekend. Z tej okazji przygotowane zostało wideo pokazujące przygotowania i same dni sprzedaży nowych iPhone'ów. Aktualnie 64% urządzeń pracuje pod kontrolą iOS7 - czy to na pewno tak dużo? 20 milionów słuchaczy iTunes Radio, odtworzono ponad miliard utworów. Aplikacje z App Store zostały pobrane 60 miliardów razy.

OS X Mavericks oferuje lepsze zarządzanie energią, a po instalacji uaktualnienia komputer ma pracować od godziny do półtorej godziny dłużej. Zarządzanie pamięcią również została poprawione, przy wykorzystaniu kompresji tworząc miejsce w pamięci na kolejne aplikacje. Pamięć 4GB ma pomieścić nawet 6GB informacji. OpenCL zoptymalizowany został dla zintegrowanych układów graficznych.

Mavericks zawiera inne nowości jak Shared Links w Safari, rozbudowane powiadomienia, tagi w Finderze oraz lepszą obsługę wielu obrazów. Nowa aplikacja map obsługuje gesty, a iBooks pozwala na przeglądanie książek na komputerach Mac.

OS X Mavericks jest darmową aktualizacją dla komputerów Mac dostępną już dzisiaj.

Phil Schiller przechodzi do nowości w kategorii Mac. Nowe MacBooki Pro - 13-calowy waży 1,5 kilograma, w środku znalazł się procesor Intel Haswell i bateria na 9 godzin.

Piętnastocalowego MacBooka napędza procesor Intel Crystalwell, układ graficzny Iris Pro lub GeForce 750M, Thunderbolt 2, 8 godzin pracy na baterii. Cena - 1999 dolarów.

Mac Pro to sama innowacja, w środku znalazł się Intel Xeon E5, aż do 12 rdzeni, maksymalnie 64 gigabajty pamięci RAM i aż do 1TB pamięci Flash. Obsługa trzech ekranów 4K, wyjście HDMI 1.4 wspierające telewizory 4K.

Aplikacje iLife zostały zaktualizowane - dla iOS jak i OS X.

iPhoto, iMovie i Garage Band są bardziej czytelne i zyskały nowe funkcje.

iWork zyskało nowy wygląd oraz multiplatformowość - iOS, OS X, iCloud.

iWork dla iCloud oferuje teraz funkcję współpracy nad plikami w oknie przeglądarki. Zupełnie tak samo jak Dokumentach Google.

Aplikacje iLife i iWork są darmowe przy zakupie nowego urządzenia z iOS lub OS X.

Przechodzimy do iPada - tego miesiąca został sprzedana 170 milionowa sztuka tabletu Apple.

W AppStore znajdziemy 475 tysięcy aplikacji dedykowanych dla iPada.

Nowy iPad posiada nową nazwę - iPad Air. Zupełnie nowy wygląd, zaczerpnięty jednak z iPada mini. Ramka wokół ekranu jest o 43% mniejsza. Od boku widać jak smukły jest - różnica to 20%. iPad waży niecałe pół kilograma.

Procesor to A7, ten sam który znajdziemy w iPhonie 5S. Kamery: 5 megapikseli z tyłu i FaceTime HD z przodu.

Dostępny w dwóch kolorach: srebrno-białym i Space Grey. W Polsce od 1 listopada.

iPad mini zyskuje ekran Retina 2048 na 1536 pikseli przy przekątnej 7,9 cala. Tutaj również umieszczono procesor A7.

Nowa kolorystyka, kamera FaceTime HD.

Odświeżenia doczekały się także Smart Cover oraz Smart Case - przede wszystkim nowe kolory.

Zdjęcia: The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu