Amazon

Amazon prezentuje Fire Phone!

Konrad Kozłowski
Amazon prezentuje Fire Phone!
35

Miesiące, a nawet lata plotek dziś mają stać się faktem. Lada moment staruje konferencja Amazonu, na której na 99,(9)% zobaczymy wreszcie to urządzenie - "Kindle phone", "Amazon Phone", "Firephone". Jak Amazon go nazwie i czym ma nas zachwycić? Przekonajmy się! Wydarzenie rozpoczyna się od wideo...

Miesiące, a nawet lata plotek dziś mają stać się faktem. Lada moment staruje konferencja Amazonu, na której na 99,(9)% zobaczymy wreszcie to urządzenie - "Kindle phone", "Amazon Phone", "Firephone". Jak Amazon go nazwie i czym ma nas zachwycić? Przekonajmy się!

Wydarzenie rozpoczyna się od wideo przedstawiającego zadowolonych i największych prawdopodobnie klientów Amazonu. Na scenie jest już Jeff Bezos. Do zaprezentowania jest wiele nowości, ale najpierw oglądamy wykres wzrostu popularności usługi Amazon Prime - skok nastąpił w 2011 roku, kiedy to uruchomiono nielimitowany streaming wideo, wypożyczalnię książek oraz nastąpiła premiera Kindle Fire.

Amazon chwali się jak klienci "uzależnili się" od kompletnej usługi Prime - mało kto decyduje się na zrezygnowanie z subskrypcji. Jeff wspomina, że Amazon rozpoczął prace nad urządzeniami 10 lat temu. Pierwszy Kindle zaprezentowano 7 lat temu, czyli po trzech lat prac. Opinie klientów na temat Kindle Paperwhite oraz Kindle Fire HDX są znakomite. Podobnie z Fire TV.

Co jest największym osiągnięciem Amazonu na przestrzeni ostatnich 20 lat? To, że zasłużył na zaufanie klientów. Jaka jest na to recepta? Pracuj nad czymś ciężko i powtarzaj to.

Oczywiście musiało paść to pytanie - "czy Amazon zbuduje telefon?". Jeśli tak, to musi się czymś wyróżniać. Amazon ma już odpowiednie zaplecze - doświadczenie w przygotowywaniu urządzeń, ekosystem Prime oraz miliony oddanych klientów.

Amazon prezentuje Fire Phone

Szkło użyte przy budowie ekranu to Gorilla Glass 3, zaś dookoła ekranu znajduje się gumowana ramka. Przekątna 4,7 cala i rozdzielczość HD. Wewnątrz znajduje się 4-rdzeniowy procesor oraz układ graficzny Adreno 330 i 2GB pamięci RAM. Przyciski są alumioniowe. Z tyłu znajduje się kamera 13 megapikseli, ogniskowa f/2.0, optyczna stablizacja obrazu. Tylny panel jest szklany. Dedykowany przycisk aparatu, dwa głośniki stereo z dźwiękiem Dolby Digital. W zestawie słuchawkki z płaskim przewodem.

Jeff podkreśla wsparcie dla usług streamingowych - wideo oraz muzyki, a także funkcji X-Ray. Fire Phone przewiduje co zechcemy obejrzeć, dlatego buforuje materiały, by te odtwarzane były od razu gdy klikniemy "odtwórz".

Oczywiście czytanie na Fire Phone również ma być równie przyjemne, lecz Jeff nie zwraca naszej uwagi na żadne dedykowane funkcje obecne w telefonie lub w jego specyfikacji, lecz na sam ekosystem dedykowany czytelnikom.

Funkcja FireFly pozwala zeskanować dosłownie wszystko - produkty, liczby, kody kreskowe. Zapisywana jest pełna historia i oczywiście dostepna jest opcja zakupu każdego ze zeskanowanych przedmiotów. FireFly analizuje również odsłuchiwaną muzykę i wyświetla nam informacje na jej temat. FireFly analizuje który odcinek, którego serialu oglądamy (Amazon Prime) i wyświetla informacje na temat niemal wszystkiego co znajduje się na ekranie. FireFly zna się także na sztuce - obrazy są również rozpoznawane.

Baza Amazonu to ponad 100 milionów przedmiotów! Firefly z dedykowanym przyciskiem na krawędzi telefonu.

Co z tym 3D?

Wszystko rozbija się o perspektywę - "dynamiczna perspektywa", która umożliwia przedstawianie głębi na ekranie smartfona. Ekran blokady oferuje naprawdę świetnie wyglądające efekty 3D, podobnie jak mpay z widokiem na budynki. Nie chodzi tu o efekt paralaksy, a o dynamicznę perspektywę - zaznacza Jeff.

Na tym jednak nie koniec - poruszanie telefonem umożliwia nawigowanie po zawartości ekranu, powiększanie i pomniejszanie wyświetlanych elementów, a także przewijanie artykułów.

Możemy ustawić ciągłe, płynne przewijanie treści wyświetlanych na ekranie. Siatka z ikonami posiada dwie zakładki - "urządzenie" oraz "chmura". Do siatki dodawać można również inne od aplikacji elementy np. skróty do stron www. NA ekranie głównym znajduje się doskonale znana nam "karuzela" ostatnio używanych programów, wyświetlająca także zawartość tych aplikacji.

Amazon musiał umieścić w Fire Phone aż 4 kamery o 120-stopniowym kącie widzenia. Do nich dołączono 4 czujniki podczerwieni na wypadek, gdy korzystamy z telefonu w całkowitej ciemności. Amazon wykorzystywał setki tysięcy zdjęć twarzy, by przygotować technologię świetnie radzącą sobie z rozpoznawaniem twarzy. Trzy współrzędne X,Y,Z - to dzięki nim telefon wie w jakim położeniu względem telefonu znajduje się nasza twarz, by móc wyświetlić odpowiednią perspektywę.

To tyle na dzisiaj. Czy Amazon sprostał oczekiwaniom?

Amazon Fire Phone - oficjalna strona.

Źródło relacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Amazon