Apple

Ta walka się nigdy nie skończy. Mac Book opowiada, dlaczego Surface laptop 2 jest lepszy niż konkurencja

Kamil Świtalski
Ta walka się nigdy nie skończy. Mac Book opowiada, dlaczego Surface laptop 2 jest lepszy niż konkurencja
50

Przepychanek Microsoftu i Apple ciąg dalszy. Gigant z Redmond opublikował nową reklamę, której bohater twierdzi, że... Surface jest lepszy niż Macbook od Apple. Co za zaskoczenie!


Rywalizacja Maca i PC to klasyka gatunku, która sięga... naprawdę zamierzchłych czasów. Prawdopodobnie nie brakuje wśród czytelników AntyWeb czytelników, którzy pamiętają klasyczne reklamy w tym temacie. Jeżeli Wam to umknęło, to spokojnie — w internecie nic nie ginie i można spokojnie obejrzeć kompilację, która trwa... blisko tyle, co odcinek serialu!

Na chwilę giganci zapomnieli o takich przepychankach, ale spokojnie — temat powraca. A wszystko to za sprawą Microsoftu i ich nowego bohatera, Mackenziego Booka (w skrócie: Mac Booka), który opowiada widzom, dlaczego laptop Surface Laptop 2 jest lepszy niż Macbook Air.

Powodów, jak twierdzi Mac Book — jest co najmniej kilka. Surface Laptop 2 dłużej działa na jednym ładowaniu, jest szybszy, a także... posiada ekran dotykowy — którego brakuje MBA. Podobno powinniśmy mu zaufać — bo wie lepiej. I choć wierzę we wszystko co mówi, to zapomniał dodać, że działa w oparciu o inny system operacyjny, a wszystkich miłośników ekosystemu Apple... po prostu od niego odrywa.

Zobacz też: Jaki Surface wybrać? Wielkie porównanie komputerów Microsoftu

Plus taki, że w tej walce PC z Mac chociaż cena nie jest pretekstem do głębszej awantury. Oba urządzenia są sprzętem z wyższej półki — zatem i swoje kosztują. To nie jest sprzęt dla każdego, ale wszyscy ceniący sobie pracę w ruchu prawdopodobnie docenią oba te komputery. Największym dylematem w przypadku tych dwóch konkretnych modeli będzie kwestia potrzeb i systemu operacyjnego. Ten od Apple najlepiej działa na ich urządzeniach. Z drugiej strony — Surface ma swoje asy w rękawie i, jak wynika z reklamy, jest lepszy ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu