8

Red Dead Redemption II: Pierwsze sceny z rozgrywki wyglądają fenomenalnie!

Red Dead Redemption II
Red Dead Redemption II doczekało się wreszcie zwiastuna prezentującego rozgrywkę. Wygląda na to, że superprodukcja od twórców GTA nie zawiedzie fanów.

Dwa i pół miesiąca – tyle czasu pozostało jeszcze do premiery Red Dead Redemption II. W przypadku większości gier, w takim okresie przed debiutem znamy już dość dokładnie fabułę i mechaniki rozgrywki, a w sieci możemy znaleźć dziesiątki filmów z gameplayem. Panowie z Rockstar poszli jednak inną ścieżką – budowali napięcie poprzez trzymanie takich materiałów w tajemnicy. Do teraz. W sieci pojawiło się wideo, które pozwala nam zatopić się na sześć minut w świecie Dzikiego Zachodu:

Tytuł robi fantastyczne pierwsze wrażenie! Scenerie są piękne, grafika olśniewająca, a całość ocieka wręcz surowym klimatem. Bez wątpienia produkcja okaże się ogromnym hitem i kandydatem do tytułu najlepszej gry 2018 roku.  Główną siłą Read Dead Redemption ma być ogromny otwarty świat, w którym nawet najmniejsza z pozoru decyzja może mieć znaczący wpływ na rozgrywkę.

RDR2 zacznie wyciskać ostatnie soki z Xboksów One i PlayStation 4 26 października. Posiadacze pecetów muszą na razie obejść się smakiem (no, chyba że mają również konsole), ale plotki dotyczące planowanej wersji na Windows nie cichną. Jestem pewny, że gra sprzeda się znakomicie – wprawdzie jazda na koniu i pojedynki kowbojów nie mają takiego potencjału komercyjnego jak żywot gangstera w GTA, ale pierwsza odsłona serii trafiła do 15 milionów graczy i trafiła na listę 50 najlepiej sprzedających się produkcji w historii.