Gry

Jednak te konsolowe beta testy nie wystarczyły. Red Dead Redemption 2 na PC z dużymi problemami

Paweł Winiarski
Jednak te konsolowe beta testy nie wystarczyły. Red Dead Redemption 2 na PC z dużymi problemami
9

Śmiali się, że konsolowcy przez rok prowadzili dla nich beta testy Red Dead Redemption 2. Ale przestali się śmiać, bo PC-towa wersja zaliczyła kiepski start i częściej niż przygodę serwuje ekrany z błędami.

Red Dead Redemption 2 to moim zdaniem jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Piękna, ogromna, rozbudowana, ciekawa, wciągająca. Czasami nudnawa, więc część graczy spodziewających się GTA na Dzikim Zachodzie, odpuściła w połowie. Ale to bez dwóch zdań produkcja, z którą trzeba się zapoznać niezależnie od tego czy lubicie kowbojów czy nie. Po prostu wypada na własnej skórze sprawdzić jak jedna z najzdolniejszych ekip produkujących gry opowiada swoją historię. RDR 2 to również gratka dla miłośników pięknych wizualizacji - moim zdaniem (patrząc oczywiście na wersję konsolową), to jedna z najładniejszych gier w historii i są tam takie momenty, że zbierałem szczękę z podłogi. Szczególnie patrząc na grafiką przez pryzmat otwartego świata - to połączenie robi ogromne wrażenie.

Red Dead Redemption 2 na konsolach nie było w stanie w pełni rozwinąć swoich skrzydeł, tak samo jak wcześniej Grand Theft Auto 4 i Grand Theft Auto 5. I ogłoszenie PC-towej wersji tej produkcji było świetną wiadomością, będzie jeszcze lepszą kiedy Rockstar upora się z problemami technicznymi, a graczy zaczną tworzyć własne modyfikacje.

No właśnie, zgodnie z oczekiwaniami...Red Dead Redemption 2 u wielu graczy zamiast dopuścić do świetnej zabawy, sypie problemami technicznymi uniemożliwiającymi rozgrywkę.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1024459851235184&set=a.190730244608153&type=3&theater

Nie jest to regułą, bo na przykład Tomek twierdzi, że u niego wszystko uruchamia się sprawnie, natomiast wielu osobom gra pokazuje ekrany z błędami jeszcze zanim zobaczą pierwsze kadry. Części osób gra po prostu się nie uruchamia i wyłącza zanim faktycznie się włączyła, inni nie mogą przebrnąć przez ekran ładowania.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1024675827880253&set=p.1024675827880253&type=3&theater

W sieci oczywiście szybko pojawiły się różne materiały pomocnicze, które nie są może uniwersalnym rozwiązaniem, ale wielu osobom mogą pomóc.

Według Rockstara winne są przede wszystkim sterowniki do karty graficznej, które firma sugeruje zaktualizować - jednak nie jest to rozwiązanie, które całkowicie i dla wszystkich rozwiązuje problemy z uruchomieniem.

Przeczytaj też: Red Dead Redemption 2 na PC miało działać tak świetnie dzięki beta testom konsolowców

Ostatecznie Rockstar przyznał się nie jako do błędu i wypuścił aktualizację, która powinna pomóc. Przede wszystkim naprawić problemy z Rockstar Games Launcher podczas uruchamiania gry, zacinania się systemu zabezpieczeń launchera oraz zażegnać pojawianie się ekranu informującego o konieczności zweryfikowania plików gry.

Czy pomogło wszystkim? Jak donoszą gracze, niestety nie. A jak Wasze przygody z Red Dead Redemption 2? Działa bez problemu czy odbijacie się od kodu, nie mogąc uruchomić produkcji?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2591618690876149&set=p.2591618690876149&type=3&theater

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu