Moje przemyślenia

Rebranding Bloggera i Picasy - na rzecz integracji z Google+

Szymon Barczak
Rebranding Bloggera i Picasy - na rzecz integracji z Google+
17

Google ostatnimi czasy zaskoczyło wszystkich. Serwis społecznościowy giganta - Plus - pojawił się praktycznie znikąd. Zazwyczaj tego typu większe przedsięwzięcia były zapowiadane oficjalnie, natomiast Google+ rozwijany był po cichu i zaprezentowany już praktycznie jako gotowy produkt. To jednak nie...

Google ostatnimi czasy zaskoczyło wszystkich. Serwis społecznościowy giganta - Plus - pojawił się praktycznie znikąd. Zazwyczaj tego typu większe przedsięwzięcia były zapowiadane oficjalnie, natomiast Google+ rozwijany był po cichu i zaprezentowany już praktycznie jako gotowy produkt. To jednak nie koniec niespodzianek ze strony giganta - z powodu dostosowania obecnego ekosystemu do owego nowego serwisu społecznościowego ma on zamiar dokonać rebrandingu najpopularniejszych usług ze swojej oferty - Picasy i Bloggera. Od teraz będą one znane jako Google Photos i Google Blogs.

Dużo się dzieje u Google'a ostatnio - po uruchomieniu Google+ praktycznie wszystkie usługi zostają dostosowane do niego poprzez na przykład zmianę interfejsu. Gigant zmienia wygląd strony głównej, a także innych usług, dodaje nawet nową skórkę do Gmaila. Oprócz tego możemy usłyszeć o takich rewelacjach jak udostępnienie Google Hangouts deweloperom. Big wow!

Gdyby tego było mało, gigant postanawia rebrandować dwie popularne usługi - Bloggera na Google Blogs i Picasę na Google Photos. Z tym drugim było to do przewidzenia, wszak użytkownicy Google+ dostawali więcej darmowej przestrzeni w Picasie niż standardowi użytkownicy, jednak przecież w zamyśle giganta wszyscy korzystający z jego usług mają dołączyć do nowego serwisu społecznościowego, dlatego warunki korzystania z Picasy powinny być ujednolicone dla każdego - i tak się stanie, po rebrandingu własnie. Jeśli chodzi o Bloggera, będzie on odpowiednikiem Notesu na Facebooku. Owszem, będzie można korzystać z niego w dotychczasowy sposób, jednak użytkownicy przenoszący się z Facebooka, przyzwyczajeni do dotychczasowych narzędzi obecnych właśnie tam, będą mogli korzystać z Google Blogs właśnie jak z Notesu, gdyż nowy Blogger przyniesie możliwość wrzucania wpisów bezpośrednio do Strumienia w Google+.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Blogger i Picasa nie są usługami stworzonymi przez Google. Pierwszy został kupiony w 2003, serwis ze zdjęciami natomiast w 2004.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu