Moje przemyślenia

realme prezentuje swój laptop. Czy zawalczy ceną?

KR
Krzysztof Rojek
0

realme oprócz smartfonów, słuchawek i smartwatchy będzie miało w swojej ofercie także laptopy. Czego możemy się spodziewać?

realme rozpycha się na światowym rynku coraz bardziej. W momencie, w którym największy konkurent firmy - Xiaomi - stara się pokryć całe spektrum cenowe, od urządzeń budżetowych do flagowców, realme jasko określa swoją grupę docelową, skupiając się, w przypadku smartfonów, na urządzeniach za ok. 1000 zł. W międzyczasie firma wypuściła też przystępne cenowo słuchawki oraz smartwatche. Jako, że konkurencja ma swoje laptopy, kwestią czasu było, kiedy realme zrobi to samo. Wszak ktoś musi realizować z Matebookami i Mi Notebookami.

Hello World - realme ujawnia swój kolejny produkt

Informacja o tym, jaki produkt realme zaprezentuje jako następny pochodzi z najpewniejszego możliwego źródła. CEO firmy, Madhav Max,  zamieścił bowiem na swoim prywatnym Twitterze wpis, który prezentuje laptopa wysuwającego się z koperty.

Jest to prawdopodobnie nawiązanie do jednej z pierwszych reklam, jakie Apple wypuściło dla swojego Macbooka Air.

CEO w swoim twittcie zamieścił zapisane binarnie słowa "Hello World", tak dobrze znane każdemu, kto kiedykolwiek uczył się programowania. Niestety, twitt nie zawiera żadnych konkretnych informacji nt. tego, jak laptop będzie wyglądał bądź jakie będzie miał podzespoły. Patrząc jednak na ogólną estetykę i to, w którą stronę ze swoim designem podąża realme, myślę, że można śmiało stwierdzić, iż wizualne podobieństwo do sprzętów Apple jest tu spodziewane. Mam nadzieję jednak, że podobnie jak w przypadku smartfonów, także i w segmencie laptopów realme pozytywnie zaskoczy ceną.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: